;

Tänavakunstifestival StencibilityПользователь  Stencibility проект в категории Изобразительное искусство

23–27. aprillil toimub juba viiendat korda tänavakunstifestival Stencibility. Festivali eesmärk on tunnustada tänavakunstnikke nende panuse eest ühisruumi rikastamisse, tõsta kogukonna tähelepanu ja teadlikkust meid avalikus ruumis ümbritseva kunsti suhtes ning luua linna uusi kvaliteetseid teoseid.

Tartusse teeb suure seinamaalingu Berliinist pärit tänavakunstnik MTO (www.flickr.com/photos/mto-graff), kes on tuntud oma fotorealistlike hiigelsuurte maalingute poolest. MTO lõi laineid 2012. aasta Sarasota Chalk Festivalil, kus tema vastuoluline teos maja fassaadil tekitas palju kõlapinda ja millest valmis dokumentaalfilm „FL: unpremeditated movie", mida näidati eelmise aasta Stencibility filmiprogrammis. Ühtlasi on Tartusse oodata Läti kuulsaimad tänavakunstnikud Thobek (www.flickr.com/photos/thobek) ja Kiwie (www.thekiwie.com).

Sel aastal alustame väikelinnade kaasamist ning festivali tegevus laieneb ka Võru linna. Sinna saadame joonistama – maalima Eesti tänavakunsti esileedi MinaJaLydia (minajalydia.tumblr.com) ning noore maalikunstniku Kairo, kelle töid leiab nii mõneltki Tartu elektrikapilt.

Ajakava
23 – 24. aprill – MinaJaLydia ja Kairo seinamaaling Võrus
23 – 25. aprill – Thobek'i ja Kiwie (Läti) seinamaaling Tartus
23 – 26. aprill - MTO (Prantsusmaa) seinamaaling Tartus
25. aprill - festivali pidu
27. aprill - festivali päev (arutelud, loengud, filmiprogramm, töötoad)

Festivalil esitletakse Tartu tänavakunstikaardi (http://goo.gl/maps/EwBYW) paberversiooni ja toimuvad giidiga jalgrattatuurid.

Aastaringselt hoiab Stencibility kõiki huvilisi kursis Eesti tänavakunstis toimuvaga, müüb ja vahendab kunsti ja tänavakunstnikele suunatud tellimustöid, korraldab loenguid, töötubasid ja Tartu tänavakunsti tutvustavaid jalgrattatuure.

www.facebook.com/stencibility
www.stencibility.eu

Auhinnad

Festivali kotid: KAIRO, MinaJaLydia ja Edward von Lõngus

Signeeritud reprod: 
Sorro/Wiiralt (30×42 cm)
Müra2000 (30x60cm)
Thobek (30×42 cm)

Töö lõuendil: Edward von Lõngus „Sure, koer“ (30x40cm)

  • 85 поддержавших
  • 1762€собрано от запланированных 1500€

Успешный проект

Проект был поддержан 08.Apr.2014