;

Tantsulavastus "...sinule"Пользователь  MTÜ Tantsukunsti areng  проект в категории Театр

Milleks toetust vajame?

Projektist saadud hoog ja toetus läheb lavakujunduse loomiseks: materjalidele ja ehitustöödele. Vajame toetust fotomaterjali printimiseks, puitkarkasside ehitamiseks (lava raamiv element), riputus-süsteemide loomiseks ning dekoratiivelementide soetamiseks ja transpordiks. Plaanis on luua mitmekülgset kasutust leidvad kujunduselemendid, mis ka lavastuse dramaturgias olulist rolli kannavad.

Tatjana Romanova ja tema loomemeeskond toovad Sõltumatu Tantsu Lava saalis välja tantsulavastuse "...sinule", esietendus on 18. novembril, järgmised etendused 19., 20., 21. ja 22. novembril. Etenduse pikkus on 60 minutit. Esimesele ja viimasele etendusele järgneb arutelu publikuga.
 


Pildi autor: Mihkel Ernits
 

Millest lavastus räägib?

Lavastus "...sinule" uurib inimestevahelisi paarisuhteid, paarina koos olemist, tundeid, mõtteid ning lahendusi olukordadele, mis suhetes ette tulevad.

Milline koht on armastusel ja kirel? Kuidas olulistele küsimustele vastuseid leida? Kas meie perekondlikud mured on sarnased? Kui paljud meist on olnud, on praegu või soovivad olla paarisuhtes? Kui paljud meist on armunud, pettunud või püüdnud omi tundeid taasleida? Kui paljud meist on märganud, et elame vaid teise jaoks? Kui paljud meist on otsustanud lahkuda, ennast ohverdada või ootavad vaikselt, et situatsioon ise laheneks? Kuidas teadvustamine ja ümbermõtestamine aitab oma elukvaliteeti parandada? Kui paljud meist on kuulnud: "Kas me võiksime jääda sõpradeks?" Kui paljud meist on mõelnud: "Millal me veel kohtume?" Kui palju meist on tundnud, et ma põgenen oma murede eest sinu käte vahele ja siis...

"...sinule" avab paarisuhete tagamaid ja paarisuhetes olevate inimeste raskusi, unistusi ja meeleolusid. Lavastus rõhutab empaatia olulisust, teise kuulamise ja mõistmise oskust.

Tatjana Romanova: "Elu loob ja näitab, me peegeldame ja vormistame, elame läbi, elame ära, elame edasi. Ka nüüd olen ma sinuga ikkagi suhtes, nii kui nii, ehk vaata, kuidas sa ennast seal tajud. Kuula, mida mälestused sosistavad, vaata, mida unistused näitavad, tunne ja väärtusta, mis hetkel on."

Gert Preegel: "Ideaalsed inimesed on ideaalses paarisuhtes."
 


Pildi autor: Mihkel Ernits
 

Kes me oleme?

Tatjana Romanova, Gert Preegel - koreograafia, esitus
Laura Kvelstein - lavastusdramaturgia
Aleksandr Žedeljov - helilooming
Anton Andrejuk - valguskujundus
Eliise Selisaar - visuaalne kujundus
Eva Orupõld - lavakujundus
Juri Seredenko - fotograaf
Katrin Tegova - turundus

Vaata ka Facebooki eventi.

Täname!
 


Pildi autor: Mihkel Ernits