;

Tasuta raamatute laat ''Raamat rahvale'' 2018Пользователь  MTÜ Raamat Rahvale проект в категории Событие

Tasuta raamatute laata korraldab MTÜ Raamat Rahvale Tallinna Kultuurikatlas teist korda. Esimesel korral, 2016. aasta septembris, kogusime kokku üle 30 000 raamatu ning üritust külastas ligi 6000 inimest. Sel korral tahame teha veel paremini – koguda kokku rohkem raamatuid, et need veel rohkematele inimestele rõõmu saaksid pakkuda.
 

Kes üritust korraldavad?

Raamatulaata korraldab taaskord sõpruskond, kes käärisid käised üles, et korraldada üritust, mis nende endi arvates korraldamist väga vajab. Arvame, et raamatute lugemine, taaskasutamine ja ühiselt millegi hea tegemine on harjumused ja väärtused, mida tuleb populariseerida ja levitada. Korraldusmeeskonda aitab raamatukogumispäevadel ja ürituse põhipäeval enam kui 50 inimesest koosnev vabatahtlike armee, kes töötab samuti vaid sisemise motivatsiooni ja üksteise tunnustamise alusel.
 

Mis üritusel toimub?

23. septembril kell 11.00-15.00 saavad kõik raamatuhuvilised tulla Tallinna Kultuurikatlasse ning tasuta koju kaasa võtta nii palju raamatuid kui sülle mahub. Lisaks tasuta raamatutele on üritusel lastega tegelemas Eesti Lastekirjanduse Keskus ning ka näomaalingute tegija. Esinemisnurgas esinevad päeva jooksul kirjandusmaailma tuntuimad tegijad: noor luuletaja Jaan Keskel, kalamburist ja Twitteri-kirjanik Keiti Vilms, paljude kokaraamatute autor Lia Virkus, laulja Marek Sadam, luuletaja, humorist, illustraator, karikaturist ja ristsõnade koostaja Ilmar Trull ja TimeBooki asutaja Mihkel Sepp. Päeva juhib ja esinejatega vestleb multitalent Jürgen Rooste. Üritusel kogume ka vabatahtlike annetusi vähiravifondile ''Kingitud Elu''.

Lisainfo ürituse Facebooki lehel: https://www.facebook.com/events/211107292907982/
 


 

Kust me kõik need raamatud saame?

Raamatud saavad kõik soovijad meile kodust eelnevatel päevadel ära tuua. Raamatukogumispäevad toimuvad 21. septembril kell 16.00-20.00 ning 22. septembril kell 11.00-16.00 Tallinna Kultuurikatlas. Lisaks on võimalik 20. septembril raamatuid tuua ürituse peasponsor Rahva Raamatu nelja Tallinna kauplusesse – Viru Keskuse, Rocca al Mare, Pärnu mnt ja Mustika Keskuse raamatupoodi. Rõhutame, et võtame vastu vaid selliseid raamatuid, millele võiks veel lugemishuvilisi leiduda.
 

Milleks me toetust vajame?

Kuigi korraldusmeeskond ja vabatahtlikud teevad tööd tasuta, on meil siiski vaja maksta ruumide, inventari ja tehnika rendi ning raamatute transpordi eest. Ja esinejatele tahaksime tänutäheks šokolaadi osta!

Oleme siiralt tänulikud, kui leiad võimaluse meie üritust kasvõi väikse summaga toetada ja/või ka üritusele kohapeale tulla. Meie jaoks oleks see suur tunnustus.
 

Ette tänades,

Alina, Liisa, Anu, Sandra, Katrin, Teele, Darja ja Sven