;

Teet Vellingu debüütplaat “Vend August”Пользователь  Teet Velling проект в категории Музыка

Tervist! 

Mina olen Teet Velling. Õppinud olen küll bioloogiat, aga muusikaga tegelenud peaaegu terve oma elu. Viimase aja muusikalised ettevõtmised on peaasjalikult seotud ansambliga Jäääär, samas on olnud võimalust mängida ka teistlaadset, sealhulgas enda muusikat. Plaadi tegemise mõte tekkis aegapidi. Kui pärast kontserte plaati küsima hakati, siis lubasin, et raha kohe kätte ja 5–10 aasta jooksul saab ka plaadi. Nüüd on ta aga sama hea kui valmis.

Plaadile saab kokku üksteist lugu, millest üks on – kuigi sootuks teises kastmes – olemas Jääääre plaadil “Pojaga restoranis”, kümme ülejäänut pole aga seni ühelegi helikandjale jõudnud. Värskeim lugudest on plaadi nimilugu “Vend August”; vanimate, nagu “Sulle” ja “Kas siis sealt silmapiiri tagant välja ei näe”, tekkimine jääb vast enam kui poole elu kaugusele.

Siiras heameel, ja seda mitte pelgalt viisakusest öeldes, on olnud seda muusikat mängida ja salvestada suurepäraste muusikute ja toredate inimestega: laulab Tuuli Velling, kes on ka kõigi viisistatud laulutekstide autor; Üllar Saaremäe loeb nimiloos teksti; Mart Soo on kitarridel; Indrek Palu viiulitel; Marti Tärn kontrabassil ja basskitarril ning Tanel Ruben, kes vanimaid lugusid juba tekkeajast mäletab, trummidel ja löökriistadel. Ise mängin akustilisi ja elektrikitarri ning iiri vilet. Kõik lood on salvestatud Peeter Salmela stuudios, master tuleb Lauri Liivakult Tartust ja plaadikujunduse teeb Peeter Laurits.

Hetkel käib stuudios lugude kokkumängimine. Masterdamine, kujundustöö ning väljaandmine on aga alles ees ja selleks pöördungi teie, hooandjate, poole, et plaat novembri keskpaigaks valmis saaks ja enne esitluskontserte kõigile toetajatele postkasti jõuaks. 

Kõikide toetajate nimed saavad tänusõnade saatel kirja ka minu kodulehele. Sealt leiab ka infot plaadi esitluskontsertide ja minu muude muusikaliste tegemiste kohta.

Aitäh!

Hoogsat sügist ja kõike head!

Pildi autor: Sohvi Viik

Related projects

AveNue - 25!

  • 56%собрано
  • 790€поддержано
  • 29 дней осталось