;

Teleseriaal “Litsid” Пользователь  FilMinistry проект в категории Кино и фотография

„Väikeriigid on kapitalismi litsid“
J. Stalin
Mart Sanderi romaan „Litsid“ oli 2015. aastal Eesti algupärase ilukirjanduse hulgas menukuselt 2. kohal ja kandideeris Euroopa Kirjandusauhinnale. Eestile olulised ajaloolised sündmused rulluvad lahti nähtuna läbi härrasteklubi tüdrukute silmade. 

Pealkiri on inspireeritud Stalini tsitaadist. Teisisõnu, suuremas pildis on „litsid“ Euroopa väikeriigid, millest käisid üle ajaloo suured türannid Stalin ja Hitler, sundides rahvaid vaimsele prostitutsioonile – oma väärtuste hülgamisele võõraste ideoloogiate ülistamise arvel. Litsid on ka poliitikud, kes olid valmis Eesti nii itta kui läände maha müüma. Ehk siis, nagu ütles oma arvustuses Mihkel Kunnus – „litsid ise on siin kõige vähem litsid“.
 
Tahame kodumaa juubeliks luua telesarja, mis ei köida mitte ainult ootamatu vaatenurga ja põneva sisuga, vaid ka ajastutruu väljanägemisega. Toome ekraanile tõeliselt suurlinliku rahvusvahelise glamuuri, mille poole Eesti daamid püüdlesid ning mis aastaks 1939, mil tegevus algab, oli juba peaaegu saavutatud. Säravad autod, moodsad kodumasinad, peened rõivad - kõik see oli kallis tol ajal ning seda kallim on õiget õhkkonda taasluua tänapäeval.
 
Selleks vajame Sinu abi ja toetust Eesti esimesele erarahastusega valmivale ajaloolisele draamasarjale, mis jõuab TV3 ekraanile sügisel 2017, Eesti Vabariigi 100. juubeliks. 
 
 
“Litsid” tuleb eetrisse erakanalis, kus eelarved lubavad salvestada vaid tänapäevaseid seriaale. Soov kujutada ajaloolisi sündmusi tähendab oluliselt suuremat väljaminekut kui telekanali rahastus seda võimaldab. Ajaloolisi kostüüme ei saa osta poest, toonased tarbeesemed vajavad leidmist, restaureerimist või ehitamist, maastiku moodsad detailid katmist digitaalses järeltöötluses. Meie kunstimeeskonnas töötavad tõelised oma ala asjatundjad, kes taasloovad minevikku suure pühendumusega.
 
Sarja esimesed võtted on juba alanud ning kestavad suve lõpuni. 
Osades: Merle Palmiste, Andres Dvinjaninov, Jekaterina Novosjolova, Liisu Krass, Liisa Linhein, Gerda Johnson, Pirjo Jonas, Mirjam Aimla, Lisette Pomerants, Aleksander Okunev jpt. 
Kutsume Sind kaasa rännakule aastasse 1939! Anna meile hoogu!

https://www.facebook.com/Telesari-Litsid-677898775717583/

 
 
 
 
  • 89 поддержавших
  • 5847€собрано от запланированных 5000€

Успешный проект

Проект был поддержан 05.May.2017

Related projects

Короткометражный фильм-сказка "S77"

  • 83%собрано
  • 1247€поддержано
  • 8 дней осталось