;

Timpanid Lihula muusikakoolileПользователь  Mati Põdra проект в категории EV100

Siin me siis oleme. Lihula MKK puhkpilliosakond ehk paarkümmend aktiivset hullu, kes on Lihula vahel iseendid ja ka oma suguvõsad pasunausku pööranud ja suhteliselt viimaste mohikaanlastena Läänemaal seda traditsiooni edasi viimas. Alustasime kunagi igiammusel ajal (2011) põlvepikkustena ja „sellega, mis oli“. Kasvasime koos, osalesime koolitustel – kuni 2014 korraldasime väikese sensatsiooni, kui oma „lasteaiaga“ edukalt suurele laulupeole mängima pääsesime. Sealtsaadik ongi õppetööga ainult ülesmäge mindud. Lisaks Lihula vahel toimuvale astume pidevalt üles ka maakondlikel ettevõtmistel, osaleme Kaitseliidu orkestriteenistuse tegemistes ja kõige uuema asjana ka Pärnumaa noorte sümfooniaorkestri töös. Nii et…

Ei, siiski päris kõik ei lähe nii nagu ise tahaks. Pilliõpe, kui tahta seda korralikult teha, nõuab suuremaid investeeringuid kui kohalikus eelarves raha. Löökpilliõpe veel eriti. Juba nimetus „löökpillid“ (mitmus) viitab, et õppida tuleb palju pille korraga. Ja need ikka maksavad!

Kuidas me siis siiamaani elanud-õppinud oleme? Värviküllaselt. Umbes-täpselt nii, et õpetaja Mati helistab mõnele kolleegile ja siis sõltub juba sellest, kuidas ajad omavahel klappima saab. Et kui on vaja harjutada marimbat, sõidame Viljandisse, ja vibrafoni jaoks Türile. Ja timpanite harjutamiseks Pärnusse või Tallinna. Ja kui midagi nendest kontserdilaval vaja läheb, järgnevad jälle läbirääkimised, läbirääkimised, läbirääkimised…

Tegelikult, meil võiks tõepoolest juba enda timpanid olla. Läheb pidevalt vaja, nii individuaal-, ansambli- kui ka orkestriõppes. Nii puhkpilli- kui sümfooniaorkestris. Kui need pillid saame, egas me kadedad ole, aitame ka kolleegidel timpanimängus targaks ja osavaks saada – kutsume neid koolitustele ja tuleme ka appi mängima, kui aga keegi vajab.

Jah, seda me muidugi teame, et kallis lõbu. Õnneks annab ka timpaneid soetada „jupikaupa“. Nagu on kokku pandud ka käesolev projekt.

1904 euro täitumisel soetame 23-tollise timpani. 
3982 euro täitumisel lisaks ka 32-tollise timpani.
Ja kogusumma täitumisel lisaks ka 20-tollise timpani.

  • 63 поддержавших
  • 1949€собрано от запланированных 1904€

Успешный проект

Проект был поддержан 08.Apr.2016