;

Lühifilm "Ümberpöörd"Пользователь  Sofia Mihhaljova проект в категории Кино и фотография

FILMI LÜHITUTVUSTUS

Noor meedik (Rainer Elhi) otsustab põgeneda lootusetust sõjakoldest lõputusse lumisesse loodusesse. Tema tee ristub ühe kummalise lageda taeva alla lookleva laua katnud perekonnaga. Kui viimased aga ühtäkki õige veidraks muutuvad, näeb mees läbi nende justkui iseenda minapilti ning hakkab seepeale tuldud teed tagasi minema.

Tuleb välja, et loobudes alla andmast võidab inimene võimaluse edasi võidelda.

Kuigi tegemist on fiktiivse looga, mis asetatud sajanditagusesse miljööse, saab vaataja sealt välja lugeda ajatuid tundeid ja mõtteid, millest vähemalt mõned on filmitegijate endagi eludest läbi käinud. Loovate lahendustega oleme loomas visuaali, mis võiks eeskujuks olla ka suure-eelarvelistele täispikkadele filmidele.
 

MEESKOND

Meie oleme Tallinna Ülikooli BFM'i filmikunsti eriala kolmanda kursuse tudengid, kes käesoleva filmiga on võtnud vastu väljakutse lavastada ja produtseerida Esimesest Maailmasõjast inspireeritud mängufilmi. Ühtlasi on meie meeskonnaga liitunud hiljuti tudengioskariga pärjatud filmi "Minu kallid laibad" kunstnik Kätlin Loomets. Meie tehniline- ja loominguline koosseis on töötanud varem nii "Teneti", "Tõe ja Õiguse" kui ka teiste suuremate Eesti filmide peal.

Oleme vaikselt väljakujunenud stiilidega filmitudengid, kuid samas jääme alati katsetajateks, kelle potentsiaal tuleb välja just siis, kui võttepaik ei ole piiritletud nelja seinaga. Soovime panustada oma töödega Eesti filmimaastiku arengusse ja näidata, et ka tudengifilmid on laiemat publikut väärt.
 


 

"Oleme selles filmis kaasahaarava lahingu taha peitnud ka inimese sisemise võitluse iseendaga ja usun, et seda viimast on inimesel aeg-ajalt ka päriselt vaja."

Oliver Remma, Režissöör
 

MIKS VAJAME TEIE TOETUST?

Nii ambitsioonikas tudengifilm (mille produktsioon langes ühtlasi ka koroonapiirangute ajale) on üsna kulukas ettevõtmine. Lisaks kooli- ja enda finantseeringule vajavad suures osas katmist veel järgnevad väljaminekud:

  • Transport
  • Kaamera- ja helitehnika
  • Toitlustus
  • Kostüümid ja rekvisiidid
  • Helilooming

Teie toetusega saaksime oma kursusetöö mitte ainult väärikalt lõpetada, vaid saata ka Eesti filmitudengite loomingu võite otsima festivalidelt üle maailma.
 

TUHAT TÄNU!

Täname Sind, et sa leidsid hetke, et meie projektiga tutvuda! Iga väikseimgi panus aitab meid filmi valmimisele lähemale ning me väga tahaksime lõpptulemust võimalikult varsti teiega jagada!

Kingituste kättesaamiseks võtame Hooandjatega ise ühendust.

Film valmib juunis 2021.

Projekti ja tegijate kohta saab uurida lisa meie Instagramis.

  • 90 поддержавших
  • 2660€собрано от запланированных 2500€

Успешный проект

Проект был поддержан 20.May.2021