;

Unity Street Festival 8.02 JõhvisПользователь  Hristo Neiland проект в категории Событие

Miks Me seda üritust korraldame?
Umbes aasta tagasi juhtus nii, et ma armusin vene neiusse. Tema eesti keele oskus hakkas uskumatu kiirusega arenema, sama juhtus ka minu vene keele oskusega (küll mitte nii kiiresti, andekuse asi). Lävides üksteise sõpruskondadega hakkasin märkama, kuidas meie suhtlusringid justkui põimusid. Minu ja tema sõpradest said omavahel sõbrad. Mitte päevapealt, aga omasoodu järk-järgult. Seda kõike kõrvalt vaadates tabasin ennast küsimast, miks eri emakeeltega noored omavahel tänapäeval nii vähe suhtlevad? Kas sellepärast, et neil puudub puutepunkt? Ei ole kohta, kus nad omavahel kohtuks, sest üritused, huviringid jne on enamasti korraldatud ühekeelsetena. Tänu „Tagasi Kodukohta“ programmile otsustasin, et korraldan oma sünnilinnas sellise päeva, millega loon selle puuduva puutepunkti.

Mis üritusel toimub?
Armastus tantsu ja muusika vastu selle erinevates vormides on universaalne. See ei küsi ei keelt ega vanust. Nõnda sündiski idee korralda tantsuvõistlus, kus breigi ja hip-hopi kategooriates võisteldakse 2vs2 e. paar paari vastu, kuid paarid loositakse kohapeal. Seega ei tea inimesed, kellega nad hakkavad koostööd tegema, kuid on selge, et koostöö on võidu võti. Lisaks tantsuvõistlusele astuvad festivalil ülesse artistist kes esinevad erinevates keeltes nagu nt. Gorõ Lana ja DVPH. Kaks gruppi kes on elavaks näiteks sellele milliseid suurepäraseid asju hakkab juhtuma kui inimesed unustavad keelebarjääri. Stiilinäide http://www.youtube.com/watch?v=Mfg9X1Pg8k0 . Kõik see loob meeldiva ja vaba õhkkonna kus inimesed erinevate emakeelte, kuid palju olulisem, samade huvidega saavad üksteise seltskonnas meeldivalt aega veeta.

Miks toetada ja millele toetus kulub?
Kahjuks ei saa kõiki erinevaid ided vaid hea sõna või suure tahtmisega teostada. Unity Festival ühendab erinevate kultuuridega inimesi nende jaoks ühise tänavakultuuri läbi. Seega ei ole vahet, kas Sa soovid toetada inimeste lõimumist, tänavakultuuri või lihtsalt noori, kes tahavad midagi ära teha, siis see projekt annab selleks kordumatu võimaluse!

  1. Esinejate tasu: Muusikud peavad ka kuidagi ära elama ning on loogiline maksta neile sümboolsed esinemistasud.

  2. Vabatahtlike tänuks: Paljud inimesed on andud oma nõusoleku appi tulla (DJd, tehnikud, kohtunikud jne.). Aga maru häbematu oleks, kui nad ise sellele peale peaksid maksma. Seega tuleks katta nende transpordikulud ja lõunasöök tundub samuti paslik.

  3. Auhinnad Tantsijatele: Loomulikult tantsijad armastavad seda mida nad teevad, kuid uskuge mind, need inimesed treenivad päevast päeva ja nad on lihtsalt suurepärane grupp inimesi. Nad väärivad tunnustust!

  4. Hooandja.ee: Suurepärane keskkond ning kuidagi peab temagi jätkusuutlik olema. Hooandja.ee teenustasu ning auhinnad neile, kelleta selle sündmuse korraldamine võimalik ei ole ehk hooandjatele!

  5. Tarvikud ja olmekulud: Siia alla kuuluvad asjad käepaeltest ja reklaamplakatitest kuni wc-paberini...

Ilmselt võib tekkida küsimus, et kuhu jääb tehnika rent? Enamus tehnikat ja koht, kus oma festivali korraldada õnnestus saada täiesti tasuta tänu club „Kruzo“le. (https://www.facebook.com/pages/KRUZO-NIGHT-CLUB/217921731551194).

Kui kellelgi on küsimusi, arvamusi või ettepanekuid, siis kõik need on oodatud kas meilile hriss68@gmail.com või Facebookis https://www.facebook.com/events/410341529092194/410768579049489/?notif_t=like

 

  • 66 поддержавших
  • 977€собрано от запланированных 900€

Успешный проект

Проект был поддержан 15.Jan.2014