;

Väikese raamatupoe loomineПользователь  kristelkalda проект в категории Гражданская инициатива

Tere, hea hooandja!

Mina olen siin sellepärast, et viia ellu oma suurim unistus – avada suve lõpus Tartus Aparaaditehases väike ja väga hea valikuga kogukondlik raamatusalong Biblioteek.

Miks seda vaja on? Lühike vastus on, et Tartus kui UNESCO kirjanduslinnas ja tulevases Euroopa kultuuripealinnas puudub niisugune laiemale publikule mõeldud Lõuna-Eesti vaimuga koht.

Biblioteek aitab muuta hea raamatu leidmise lihtsamaks. Aastas ilmub Eestis üle 3500 uue raamatu, aga väikeses poes on eelvalik teie eest juba tehtud.

Teisalt tahaks ühes ägedas raamatupoes ju ka hubaselt aega veeta. Tulevases poes on see võimalik - tule loe tugitoolis raamatuid ja joo sinna kõrvale väga erilisi teesid. 

Biblioteek hakkab tööle salongina: siin toimuvad lastehommikud ja raamatuesitlused, tegutseb lugemisklubi.
 


 

Aga kuidas mul selline idee tuli? Viimased aastad töötasin Tartu linna kultuuriosakonnas, aitasin kaasa linna saamisele UNESCO rahvusvaheliseks kirjanduslinnaks. Asusime paigaldama tänavaraamatukogusid, valisime linnakirjanikku, töötasime välja kirjanduslike rännakute marsruudid. Koostöös Tartu linnaraamatukoguga algatasin ja viisin ellu JutuPeatuse projekti - kingituse Eesti Vabariigi 100. juubeliks.

Külastasin sel ajal ka mitmeid teisi maailma kirjanduslinnu ning otsisin alati üles nende kõige põnevamad raamatupoed. Ühel hetkel sain ma aru: ma tahan veel rohkem kaasa aidata sellele, et nii täiskasvanud kui lapsed leiaksid üles kõige paremad raamatud. Et kirjandus nende elu inspireeriks, nii nagu ta mind on inspireerinud, ja annaks sellele rohkem tähenduslikkust. 

Kui kõik läheb hästi, avaneb Biblioteek suve teises pooles, ja siis on juba võimalik tulla uudistama ja saada kätte ka oma auhind. Toetust kasutame salongi sisustamiseks ja tegevuse käivitamiseks.

Suur ja siiras aitäh kõigile, kes Biblioteeki toetavad. Lugemiseni!

Kristel Kalda
 

  • 183 поддержавших
  • 6304.30€собрано от запланированных 6000€

Успешный проект

Проект был поддержан 01.Jul.2021

Related projects

Открытие планетария в Таллинне

  • 94%собрано
  • 14060€поддержано
  • 15 дней осталось