;

Varjuteatri liikumisetendusПользователь  Anneliis Jaanus проект в категории Театр

Varjuteatri liikumisetendus „Meie- Füüsilised isikud siin maailmas ehk varjud räägivad enda eest“ on taaskord puudega inimesi kaasav ja nende erilisust ning eripära esile tõstev ja arvesse võttev, samuti tavainimestele lähemale toov ettevõtmine.

Aasta tagasi andis hooandja mulle võimaluse liikumisanalüütiku õpinguid alustada ja vahva puudega inimesi integreeriv tantsuetendus „Tants kõigile- erivajadusega või mitte“ ellu viia.

Vahepeal olen loonud oma MTÜ ja läbi selle andnud erivajadusega lastele võimalusi tantsu nautida erinevates koolides, linnades. Nüüd olen sealmaal, et liikumisanalüütiku õpingute lõpp paistab ja hing ihkab uue liikumisetenduse järgi. 

Et inimese liikumist ja keha esile tuua, ilma et talle hinnanguid andes otsa vaadata, tekkis idee varjude maagiat ja võlu kasutada. Samal ajal Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskusesse, kus töötan, ehitati väliõppe hoone, mis on üleni klaasist. See oli märk, et pean oma idee ellu viima.

Etendus toimubki Astangu Keskuse väliõppe hoones, mis on klaasist ja kaetakse valge kattega, ehk varjud räägivad enda eest. Katte taga liiguvad 5 erinevat ja erilist Astangu Keskuse õppijat. Tuleb põnev interaktiivne etendus, kus pealtvaatajad on õues ja saavad tegevust jälgida väljastpoolt.

Etendus toimub 4. detsembril, kell 17:00. Soovitan koheselt end ka ürituse lehel osalejaks märkida, et juhul kui muudatusi ette tuleb, siis on võimalik kõige värskema infoga kursis olla.

Pealtvaatajatele pakutakse glöggi ja soojasid pleede, et mõnusam etendust nautida oleks, samuti võimalust ise pärast etendust varjudega mängida. Vt. auhindu lehekülje paremast äärest. 

Kuna ettevõtmine nõuab palju tehnilist inventari, siis soov on koguda 500€, mis läheb etenduse jaoks vajaminevate tehniliste lahenduste üürile ja muudele tarvikutele/rekvisiitidele, mida etenduses kasutatakse.

Hooandja kaudu inimesteni jõudmine on lisaks veel teavituse eemärgiga, et tuletada meelde ja pakkuda mõistmist puudega inimestest, nende liikumise erinevusest ja erilisusest.

 
Olen hooandjatele ette tänulik!
Kohtumisteni varju ees ja taga