;

Veebiajakiri Estonia MagazineПользователь  Katrin Veiksaar проект в категории Meedia

Veebileht Estonia Magazine kirjutab Eestiga seotud kultuurisündmustest Itaalias. Leht on 100% itaaliakeelne, toimetatud ajakirjanike Patrizia Romagnoli ja Katrin Veiksaare poolt. Veebileht nägi ilmavalgust 10 kuud tagasi.


Kes?

Ise nimetame oma veebilehte kirega veebiajakirjaks, rivista online. Eestist vaadates asub toimetus teiselpool kontinenti, teiselpool Itaalia Alpe, Bologna vanalinna südames, Patrizia linnakodu esimese korruse stuudios. Ja isegi siis, kui lood sünnivad ja pannakse kirja mujal, peame siin maha toimetuse töökoosolekud, mõned korrad kuus, varahommikuti, tassi kange caffe' macchiato taga.

Meil mõlemal on Eestiga oma suhe ja sidemed. Katriniga on asjad lihtsamad: sündis Tallinnas, õppis Tartu Ülikoolis eesti keelt, lõpetas skandinavistika, töötas 90ndatel “Õhtulehes” ja tegi kaastööd Eesti Raadio noortesaadetele. Viimased 18 aastat on ta talved Itaalias ja suved Eestis veetnud. Bologna Ülikoolis tegi ta läbi magistrikursuse toidukultuuri alal ja kirjutab nüüd eesti toiduajakirjadele. Patriziaga on lood keerulisemad, tema sattus esimest korda Tallinnasse 2002. aasta külmal talvel. Aasta hiljem istutas ta Harjumaa mulda pisikese kasepuuistiku ja ostis samasse suvekodu. Nüüd on kask suureks kasvanud, Patrizia käib Eestis Katrinist sagedamini ja tema Bologna kodu on mõnus peatuspaik paljudele eesti sõpradele.


Mida?

Kirjutame Itaalias toimuvatest eesti kultuurisündmustest. Otsime, kogume ja arhiveerime Eestiga seotud kultuuriinfot, eeskujuks soomlaste veebileht Cultfinlandia. Kuna Eesti suunal sellist infot napib, arvame, et oleme õigel ajal õiges kohas. Aitame kaasa info liikumisele ja eesti kultuuri tutvustamisele.

Lood ise on jagatud kolme rühma: sündmused (eventi), persoonid (personaggi) ja estofiilid (la mia Estonia). Portreelood räägivad Itaalias nime ja ilma teinud eesti (kultuuri)inimestest, nagu noor Milano sopran Ille Saar ning graafik ja kuraator Viive Noor. Aga nimesid, mis tutvustamist ei vaja, on teisigi: Arvo Pärt, Mart Taniel, Anu Hint, Triin Soone, Veiko Liis, Pavel Gurjanov, Raul Meel, Johan Randvere.


Toetus?

Meediaprojektina on meil keeruline tähistada projekti lõpp-punkti. Ajateljel jaotaksimegi töö nädalateks, kuudeks ja aastateks - oleme nagu mütoloogiline tulilind, mis igal hommikul päikesevihus tiivad avab ja taas lendu tõuseb. Palume hooandjatelt toetust järgmiseks 10 kuuks. Esimesed 200 eurot aitaksid täiustada olemasolevat platvormi (hetkel Webnode basic), töötada lugejaskonna laienemise nimel  ning otsida projektist huvitatud ettevõtjaid, et end tulevikus ise ära majandada. Ülejäänud 800 eurot aitaksid meil suurendada ajakirja mahtu, kasvades 1-2 artiklilt vähemalt 3 artiklini kuus.

Hetkel jõuab meie info Assotsiatsiooni Italia-Estonia uudiskirja kaudu umbes 400 itaallaseni, erinevate Facebooki profiilide kaudu veelgi suurema hulga inimesteni. Statistika näitab, et meie lehele jõuab artikli avaldamisele järgnevatel päevadel 200-300 lugejat. 


Preemiad?

Toetajate hulgas loodame näha Itaalia ja itaalia keele kirglikke fänne ja kultuurihuvilisi, kelle tee ikka ja jälle Itaaliasse toob. Ja kui Bolognasse satute, andke kindlasti teada, leiate siin eest kaks head sõpra.

Meie kodulehekülg: https://cultura-e-lifestyle-estonia.webnode.it

Foto: Enzo Chiarullo

Video: Fabrizio Tito Cabitza

Aitäh! Grazie!

  • 7 поддержавших
  • 105€собрано от запланированных 1000€

Закончился

Проект не был поддержан и был закрыт 18.Dec.2018