;

Veljo Tormise muusikaga albumi väljaandmineПользователь  Kaisa Lõhmus проект в категории Музыка

Meie oleme Vanalinna Hariduskolleegiumi (VHK) keelpilliorkester. Nagu sügis tuleb, oleme meie jälle siin, et taas välja anda uus plaat. Kui varasematel albumitel kõlas Cyrillus Kreegi ja Mart Saare muusika, siis meie kolmas täispikk album koosneb Veljo Tormise muusikast.

Plaadil kõlab üheksa teost, mis on salvestatud uutes ja värsketes keelpilliorkestri seadetes. Sel korral löövad plaadil kaasa sopran Maria Listra ning noor viiuldaja Arp Reindla. Plaat on salvestud Vastseliina kirikus ja helirežissöörideks Nikita Šiškov ning Haar Tammik. Plaadi kujundas Mauno Meesit.

Plaat ilmub CD kujul ja muusikat on sellel enam kui tunni jagu. Lisaks tulevad veebruarikuus kolm plaadiesitluskontserti Tallinnas, Tartus ja Võrus.

Plaadil kõlavad lood:

1. "Hamleti laulud nr 1. Meri tõmbus endasse"
2. "Pikse litaania"
3. "Pärismaalase lauluke"
4. "Laevas lauldakse" (solist Arp Reindla)
5. "Sinikka laul" (solist Maria Listra)
6. "Raua needmine" (solist Arp Reindla)
7. "Incantatio maris aestuosi" (Tormise mere loits)
8. "Lauliku lapsepõli" (solist Maria Listra)
9. "Kuulmata kuskil kumiseb kodu"

Sellest toredast plaadist lahutavad meid jällekord mõned-mõned-mõned eurod, mis ehk just teil kuskil sahtlipõhjas, hoiupõrsas või sukasääres võivad jõude olla!
 


 

VHK KEELPILLIORKESTER on tegutsenud 1996. aastast saadik ning viimase kuue aasta jooksul oleme keskendunud valdavalt eesti muusika esitamisele. Oleme andnud selle ajaga autorikonserte Ester Mägi, Cyrillus Kreegi, Mart Saare, Veljo Tormise, Tõnu Kõrvitsa, Arvo Pärdi ja Erkki-Sven Tüüri muusikast ning esinenud üle Eesti nii väikestes külades, alevites, asulates kui suuremates linnades kokku enam kui 200 kontserdiga.

Ette ja taha tänades
Teie VHK keelpilliorkester

Video: Veiko Tubin
Täname: Tõnu Oja, Nikita Šiškov, Haar Tammik, Arpad Joosep Kääramees

  • 101 поддержавших
  • 2550.89€собрано от запланированных 2250€

Успешный проект

Проект был поддержан 18.Dec.2022