;

Verbariumi debüütalbum “Vana tarkus”Пользователь  mingorajandi проект в категории Музыка

Eelmisel aastal täitus luuletajate August Sanga ja Kersti Merilaasi sünnist sada aastat. Juubelit tähistati Tartus neile pühendatud konverentsi ja kontserdiga, mis puhuks telliti meilt spetsiaalselt nende tekstidele loodud uusi laule. Nii sündiski ansambel VERBARIUM.

Seal esitatule lisaks on meill muusikat ajapikku juurde tekkinud ning nüüdseks oleme jõudnud oma esimese albumini “Vana tarkus”. Oleme Sanga ja Meilaasi luuletustest valinud just need, mis meid ennast kõige enam puudutanud on, ning mis tundusid ka kõige musikaalsemad. Teemade ring on lai- siit leiab nii lihtsat rõõmu kevade saabumise üle, filosoofilisi mõtteid elust, surmast ja ühiskonnast, iroonilist huumorit nõukogudeaegse tsensuuri üle kui ka kauneid looduspildikesi. Paljud meie poolt valitud tekstidest kannavad endas tugevat isamaalist alatooni. Muusikaline spekter ulatub õrnast lüürikast rokiliku sugestioonini. Igaühel meist on väga isikupärane ja äratuntav muusikaline käekiri, mis teeb selle kava värviliseks ja vaheldusrikkaks.

Mõnikord oleme kontserdeil kaasanud ka näitleja Guido Kangurit, kes meie muusika vahele Sanga ja Merilaasi luulet loeb. Ka tema häält saab kuulda meie uuelt plaadilt.

Siinmail improvisatsioonilises muusikas üsna harva esinev vibrafon annab ansamblile unenäolise ja astraalse kõla, mis põimub hästi lauljatar Liina Saare maheda ning sensuaalse tämbriga.

 
Verbarium on:
Liina Saar- vokaal
Aleksandra Kremenetski- vibrafon ja löökpillid
Virgo Sillamaa- kitarr
Mingo Rajandi- kontrabass
Guido Kangur- luule

Toetades meid Hooandja platvormil saate plaadi endale juba ette soetada, samuti pileteid mõnele meie suvistest kontserditest, mis toimuvad 16-26. augustil üle Eesti. Suvetuuri täpsem graafik ilmub peatselt meie kodulehele: avarusmusic.com/verbarium

Plaadi annab välja Avarus.

Meie plaadi esitluskontserdid toimuvad:
30.mail Tallinnas kirjandusfestivalil HeadRead Kirjanike maja saalis
5. juunil Viljandis Hansapäevade raames Pärimusmuusika aida  suures saalis (kaastegevad Marek Talts, Eva ja Villu Talsi)

Oleme väga tänulikud, kui aitate kaasa meie plaadi sünnile!