EV100 ühiskingitus - IGAL LAPSEL OMA PILL

EV100 ühiskingitus „Igal lapsel oma pill“ on kantud unistusest, et igal Eestimaa lapsel oleks võimalus õppida pillimängu. Praegune pillipark on paraku suures osas vananenud, kuid uute ostmiseks napib muusikakoolidel ja teistel muusikaõpet pakkuvatel asutustel raha.
 
Maestro Tõnu Kaljuste sõnul on meie muusikatraditsioonide kestmiseks ülioluline, et leitaks raha laste pilliõppeks. Just tema ettepanekust sündis EV100 ühiskingitus „Igal lapsel oma pill“, mille raames soetatakse nelja aasta jooksul muusikaasutustele uusi pille. Jälgitakse, et lapsed üle Eesti saaksid saaksid õppida pillimängu ja kaetud oleksid erinevad pilliliigid. Pillimängu tähtsust lapse elus on raske üle hinnata, sel on oluline roll laste emotsionaalsel harimisel, ilumeele kujundamisel ja loovuse arendamisel. Pillimängu harrastavatest lastest kasvavad uuringute järgi õnnelikud inimesed.
 
Paneme rahad kokku nii nagu seda 1839. aastal Väägvere mehed tegid, kui nad võimsa pasunakoori lõid ja eestlaste ühismusitseerimise traditsioonile aluse panid.

Hoogu andes„ Igal lapsel oma pill“ projektidele selles keskkonnas panustad ühtlasi sellele, et ka tulevikus oleks võimalik Eestis nautida oma muusikat. Nende esituses, kes praegu alles lapseeas.  Sellega oled teinud ilusa kingituse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks!

Kui  sellest keskkonnast ei suutnud valida kindlat pilli, on võimalik ühiskingituses osaleda  “Igal lapsel oma pill” toetustelefonile helistades numbril 9005505 või ostes “Igal lapsel oma pill” toetuspileti Piletilevi keskkonnast.

Annetustelefoni, Piletilevi, heade toetajate ja riigi poolt kokku kogutud raha jagatakse muusikaõpet pakkuvatele asutustele taotlusvoorude teel. Otsuse toetust saavate pillide osas teeb komisjon, kuhu kuuluvad erinevate muusikaorganisatsioonide esindajad.

Taotlusvoorud muusikaõpet pakkuvatele asutustele pillide soetamiseks toimuvad 2015., 2016,. 2017. ja 2018 aasta alguses. Lähemalt taotlusvoorudest saab lugeda siit: https://ev100.ee/et/igal-lapsel-oma-pill

EV100 ühiskingituse eestvedajad on EV100 korraldustoimkond, Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Sümfooniaorkestrite Liit, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit, Eesti Pärimusmuusika Keskus.