35 aastat Saaremaa KunstiklubiKasutaja  Saaremaa Kunstiklubi projekt kategoorias Kunst

Mängi videot

Hea hooandja, soovime abi, et trükivalgust näeks  raamat „35. aastat Saaremaa Kunstiklubi“.

Paljudes Eestimaa kodudes leidub kindlasti mõni kunstitöö Saaremaa kunstnikult, kuid teavet kunstnikust ja tema loomingust napib. Selle puudujäägi korvaks trükiootel raamat „35.aastat Saaremaa Kunstiklubi“

Saaremaa Kunstiklubil on märkimisväärne osa Saaremaa kunstielus. Klubi asutati 1978. aastal  eesmärgiga koondada ühte piirkonna kunstihuvilised, stimuleerida tegevkunstnike loomingulist tegevust, korraldada näitusi ja äratada huvi laiemas üldsuses kunsti vastu. Professionaalsete kunstnike kaasabil toimusid näitused ja kunstiloengute sarjad. Klubiga liitumine äratas paljudes inimestes kunstihuvi ning loomingulisuse.  Väga hoogsalt on edenenud harrastuskunst, tuues maalimise ja loometegevuse juurde väga erinevate elukutsete esindajaid.

Saaremaa Kunstiklubist on tuule tiibadesse saanud Kuressaare Kunstikool, Saaremaa Kunstistuudio ja Kuressaare teemaliste taieste konkurss. Tuntud on iga-aastased traditsioonilised Saaremaa Kunstiklubi sügisnäitused, mis võtavad kokku klubilaste kunstiaasta. Toimuvad ka personaal- ning grupinäitused nii kohalikes kultuuriasutustes, kui  väljapool maakonda. Saaremaa kunstiklubil on olnud näitused naaberriikides Lätis ja Soomes.

Kunstiklubil on tänaseni suur kõlapind Saaremaal ja eriti Kuressaare linnas ning klubi tegevus väärib ülevaatlikku trükist. Saaremaa kunstnike ja eriti harrastuskunstnike kohta on siiani vähe infot ning koostamisel olev trükis annab seda. Väljaantav raamat on entsüklopeedilise ülesehitusega kunstialbum, raamatus on ära toodud 100 kunstnikku, neist pooltel eluloolised andmed ja umbes 300 fotot taiestest. Raamat annab ühtlasi ülevaate Saaremaa Kunstiklubi ajaloost ning tegevusest. Tekstid on tõlgitud inglise keelde.

Hooandja kaudu katame raamatu trükikulud. Raamat peaks ilmuma 2014.aasta lõpus.

Tänudega Saaremaa Kunstiklubi rahvas

 


Videos räägivad Saaremaa Kunstiklubist ja raamatust kunstnikud Erki Evestus ja Külliki Järvila.

  • 51 hooandjat
  • 2070€kogutud 2000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 17.Dec.2014

Sarnased projektid

Narva St.ART

  • 56%kogutud
  • 2510€toetatud
  • 27 päeva veel