AEGA ON! taskuhäälingu 2. hooaeg Kasutaja  Maret Kesküla projekt kategoorias Meedia

Head hooandjad!

Oleme Tartu noored, kes eelmine aasta andsid Euroopa Solidaarsuskorpuse projekti raames välja "Aega on!" podcasti esimese hooaja. Podcast jõudis rohkemate kuulajateni kui oskasime arvata ja selle tegemine oli meie jaoks väga äge kogemus. Pöördume nüüd hooandjate poole, et saaksime Teieni tuua ka podcasti teise hooaja veelgi põnevamate teemade ja külalistega.
 

Mis on "Aega on!" podcast?

"Aega on!" podcastis arutame inspireeritult aeglasest liikumisest kuidas oma elus aega maha võtta ning oma tegevustes hinnata pigem kvaliteeti kui kvantiteeti. Seda ikka selleks, et hoida nii enda tervist kui ka looduskeskkonda meie ümber.
 

Mida me tegime "Aega on!" podcasti esimese hooaja raames?

Viisime läbi 10 intervjuud inimestega, kellel on kogemust konkreetses valdkonnas ja kes andsid kuulajatele nõu, kuidas aeglase liikumise põhimõtteid rakendada enda elus.

Meil käisid külas Harald Lepisk, Merit Raju, Reelika Alunurm, Sandra Vabarna, Reet Aus, Jaan Aru, Mayri Tiido, Marek Sadam, Kene Vernik ja Kariina Laas. Rääkisime eelkõige elutempost, puhkamisest, elustiili kujundamisest, tervisest ning tarbimiskäitumisest.

Kõiki esimese hooaja episoode saab kuulata järgmistel platvormidel: Spotify, Apple Podcast, Anchor.fm, Podcast.ee. Sellelt lingilt pääseb nendele platvormidele kuulama: https://lnk.bio/3VVl
 


 

Mida plaanime "Aega on!" podcasti teises hooajas teha?

"Aega on!" teises hooajas kavatseme Teieni tuua näiteks järgmised teemad: toitumine, treenimine, prioriteetide seadmine, rahatarkus, keskkonnahoid, pärandkultuuri väärtustamine ja filmindus. Teemasid tuleb veelgi ning külalised ei jää alla eelmise hooaja omadele. Täpsemalt saate kuulda juba podcastist ;)

Samuti saate ka Teie, hooandjad, kaasa rääkida, millistest teemadest tahaksite kuulda järgmises hooajas. Selle jaoks saadame kõigile hooandjatele küsimustiku, kus saate täpsemalt teada anda, millised teemad Teile kõige rohkem huvi pakuvad.

Hoia meie tegemistel silma peal: https://www.instagram.com/aega_on/
 

Kui palju me raha küsime ja milleks?

Aita meil välja anda uus hooaeg! Põnevaid mõtteid külaliste ja teemade osas on meil palju, kuid rahalisest ressursist on natuke puudu. Seetõttu tahamegi koguda 1000 eurot, mida plaanime kasutada eelkõige salvestustehnika jaoks ja salvestusruumi rentimiseks, vajadusel ka transpordi organiseerimiseks põneva külalise juurde. Samuti kasutame kogutavat raha podcasti turundamiseks ning saatekülaliste ja hooandjate tänamiseks vahvate meenetega.

Oleme kindlad, et uus hooaeg pakub igale kuulajale midagi õpetlikku ning annab uusi ideid selle kohta, kuidas ja millises valdkonnas enda elus aeg maha võtta. Nii et, võta aeg maha, toeta meie ettevõtmist ning saad juba sügisel kuulata meie podcasti uusi ja inspireerivaid osasid!
 

Kes on "Aega on!" podcasti taga?

Meie tiim on viieliikmeline. Tiimi kuuluvad Maret Kesküla, Mari Kass, Birgit Pilt, Stina-Maria Lusti ja Aljona Karpuhhin. Meid ühendab tudengiorganisatsioon AEGEE-Tartu ja huvi aeglase elustiili vastu.

Oleme kõik tudengiorganisatsioonis aktiivselt tegutsenud. Seetõttu ei ole meile ka võõras tunne, et ühel hetkel oled suutnud endale kuhjata liiga palju kohustusi ning seeläbi ei ole kaugel ka stressi ja läbipõlemise tunne. Õppimaks selliseid olukordi vältima ja aeglasemalt võtma, korraldasimegi aeglase elustiili projekti ja andsime välja ka podcasti.

Rakendades aeglase elustiili põhimõtteid oleme märganud positiivset mõju nii tervisele kui ka tehtava töö kvaliteedile. Seetõttu soovime aeglasest liikumisest inspireeritud mõtteviisi tuua ka Teieni!
 


 

Kui hoog sees, jõuab "Aega on!" podcasti teine hooaeg Teieni juba sel sügisel!

  • 48 hooandjat
  • 1076€kogutud 1000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 27.Aug.2021