Aita konnad üle tee!Kasutaja  Eestimaa Looduse Fond projekt kategoorias Keskkond


 

Eestimaa Looduse Fond (ELF) veab alates 2012. aastast eest "Konnad teel(t)" aktsiooni, mille käigus päästetakse igal kevadel vabatahtlike abiga autorataste all hukkumise eest 15000-20000 konna. Soovime ka sel aastal konnatalguid korraldada, kuid vajame selleks Sinu abi!

Miks me konni päästame?

Konnad täidavad ökosüsteemis tähtsat rolli. Konnad söövad ära suurtes kogustes mitmesuguseid putukaid. Näiteks sööb üks rohukonn suve jooksul keskmiselt üle tuhande aiasaadusi kahjustava putuka. Konnade kudu, kullesed ja moonde läbinud isendid on oluliseks toidulauaks väga paljudele loomadele. Kui konnade arvukus oluliselt langeb, mõjutab see tugevalt teiste loomade elu. Seetõttu on vaja tagada konnade hea käekäik.

Paraku on konnade elu täis ohte, ainult 1% kullestest jõuab nii kaugele, et ise järglasi anda. Sigimisikka jõudnud konnad suunduvad kevaditi veekogudesse paljunema. Kahjuks on kümnete tuhandete konnade rännuteede ette rajatud maanteed. Hukkuvad parimas eas konnad, kes on valmis edasi andma elu.

Õnneks on konnade kevadine rändeperioodi aeg ennustatav ja lühikese perioodi ajal toimuv. Nõnda korraldabki ELF just kevaditi konnade teelt päästmise aktsioone.
 


 

Mida oleme siiani konnade heaks ära teinud?

Viie aasta jooksul oleme vabatahtlike abiga üle tee aidanud ca 73000 konna. Vabatahtlikud on panustanud konnade abistamiseks ca 3720 tundi. Lisaks talgutele oleme aastate jooksul läbi viinud mitmeid konnateemalisi infopäevi, kus räägime nii konnade rollist kui rändest. Näiteks osales eelmine aasta infoüritustel ca 680 inimest. Ühtlasi soovime "Konnad teel(t)" aktsiooniga anda hoogu juurde konnatunnelite rajamisele Eestis. Hetkel on meil spetsiaalselt konnadele rajatud läbipääse 4 asukohas. Kindlasti oleks vaja rajada konnatunneleid veel mitmesse maanteelõiku, kus igal aastal hukkub  tuhandeid kahepaikseid.
 


 

Milleks toetust vajame?

Vajame Sinu toetust, et aidata korraldada konnade rände ajal ca 20 talgut üle Eesti ning viia läbi teavitustöö. Toetuse abiga:

  1. otsime talgute korraldajaid ning jagame juhtnööre konnatalgute efektiivseks ja ohutuks läbiviimiseks;
  2. aitame leida talgulisi;
  3. soetame vabatahtlikele jagamiseks varustust (vestid, ämbrid, pealambid jmt);
  4. kutsume autojuhte üles ettevaatlikkusele konnade rände ajal, teavitame nii eesti- kui vene keeles;
  5. jätkame kahepaiksete rändeinfo kogumist ja jagamist;
  6. tähistame 29. aprillil Tallinna Loomaaias rahvusvahelist konnapäeva vahva pereüritusega. Kõik on oodatud!

Jälgi meie tegemisi: https://www.facebook.com/konnadteel/
Külasta meie kodulehte: http://konnad.elfond.ee

Hooandja video valmis õhinapõhiselt tänu headele inimestele: Jaak Kilmi, Kristiina Kübarsepp, Henry Timusk, Epp Adler, Siim Kuresoo ja Mariliis Haljasorg.

  • 238 toetajat
  • 4812.40€kogutud 4500€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 10.May.2017