Aita töötuba ratastele!Kasutaja  Veronika Nuter projekt kategoorias Kodanikualgatus

Mängi videot

Aita töötuba ratastele!

Head hooandjad!

Tänavu kevadel asutasin juba pikka aega mõttes mõlkunud mittetulundusühingu Töötuba Ratastel, sihiga edendada nutikat taas- ja uuskasutust sõnas, pildis & teos.

Miks?

Taaskasutamise kirgliku pooldajana olen veendunud, et kõige otsesemalt suudab iga tavainimene iga päev panustada üleüldisesse keskkonna- ja ressursisäästu just oma tarbimisindu taltsutades, pealegi on asjade väljamõtlemine ja armsaks saanud riide- või ka mööblitükkide elluäratamine minu meelest üks õige mõnus ajaviide.

Iseenda rõõmuks olen erinevate materjalijääkide ning pruugitud kraami teisele ringile upitamisega tegelenud juba tosin aastat. Valmistööde seas leidub igasuguseid muhedaid tegelasi ja rõiva- ning majakraami, alustades pisipõnnidega üht kasvu päkapikkudest, käterätipupsikutest ja vigursallidest kuni kelmikate teksamärsside, pesukottide, piknikumängutekkide, etnohõnguliste kleitide-kampsunite-vattideni. Aeg-ajalt olen oma ideid jaganud ka ajakirja „Kodu & Aed” lugejatega, et innustada neidki katsetama.

Promootoriks olemine on vahva ja see ei luba laiskusel ihule ega hingele ligi tikkuda. Sestap otsustasin nüüd kõik taolised näputööharjutused ning vajalikud tööriistad kokku pakkida ja lükata käima üks huvikoolitusi pakkuv ränd-töötuba.

Kellele?

Käsitöö ja meisterdamise pisikuga inimestele, väikestele ja suurtele, eesti ja vene keeles, sest usun, et lisaks eestikeelsetele inimestele annaks asjast huvituma panna ka muukeelsed nobenäpud, kes on valmis õppima eesti kõnekeelt harrastustegevuse toel ja kuuluvad keskkonnahoidliku tarbimise pooldajate sekka.

Kus & kellega?

Igal pool, kus vähegi huvilisi leidub, alustades linnapiiri tagant ja nii, et aja jooksul jääksid liikuva töötoa teele kõik asustatud punktid Abrukast Assamalla, Nuustakust Narva ja Häädemeestest Hundinurgani.
Sissejuhatuseks tuleb ühel tegijal üheksas ametis toime tulla, aga ajapikku annab töötoatuurile kaasata meistreid nukutohtrist raamatuköitja, sadulsepa ja mööblitislerini.   

Millega & millest?

Töövahendite + materjalide valik ulatub töötoal juba praegu knookeritest, ring-heegelnõeltest ja mitme-sentimeetrise läbimõõduga varrastest kuni augustajate, harutusriistade ning viltimis- ja õmblus-masinateni. Materjali jagub vanadest teksadest kuni nööpide-nööride, lõnga-paela ja tööstuslike kanga- ning nahajääkideni.

Kuidas töö käima hakkab?

Nagu mäel Muhamediga – kui asi huvitab, siis tuleb töötuba kohale kutsuda.

Koolitusi saab tellida nii üksikürituste kui ka temaatiliste sarjadena. Üks koolitus kestab 180 minutit, mis on paras aeg, et mõtetele hoog sisse saada, olulised nipid ära õppida ja näpud sügelema panna, edasine jääb iseseisvaks koduseks tööks.

Mõistliku osalustasu eest saab iga huviline mõne uudse näputöövahendi või lisatarviku omanikuks + tööjuhendid + töötoas osalemiseks vajalikud materjalid.

Projekti võtmeküsimuseks on rattad.

Küllap teate kõnekäändu „oleks tädil rattad all..."

Esialgu puuduvadki töötoal just need tõsiseltvõetavad rattad, millega mööda ilma ja inimesi tuuritada – vinge vintage-kaubik päikeseenergial toimiva reklaamplafooniga katusel.

Mõni kolmekohalise kabiini ja korraliku kaubaruumiga 1970-ndate bull nose, mis liigitub B-kategooria sõidukiks, oleks ideaalne. Niisugusesse igiliikurisse mahuksid ära nii koolitajad ise kui ka tööde näidised, pluss seadmed-tarvikud-materjalid ja väike õppe-raamatukogu.

 
1. töötoa eestvedaja täies „käsitöörelvastuses“; 2. kaks meie töötoa tunnuspatja – üks unelmate autoga ja teine töötoa logo+sloganiga/

NB! Tegelikult võtame väljakutseid vastu praegugi, mis sest, et esialgu tuuritame kas ühistranspordi või pöidlaküüdiga ja saame kaasa tuua üksnes kergemaid materjale ning väiksemaid töövahendeid.

Puhuks, kui hooandjatel õnnestub küsitust suurem summa kokku panna, on meil järgmise sammuna kavas päikeseenergial toimiva valguslahenduse väljatöötamine, plafooni valmistamine ja kaubiku katusele paigaldamine. Kolmanda asjana teeme valmis oma eestikeelsed ja venekeelsed Töölustivihikud №1.

Tänukingitused toimetame iga hooandjani personaalselt!

 • 52 hooandjat
 • 2031€kogutud 2000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 12.Aug.2015

Sarnased projektid

Internetiturunduse veebikool

 • 6%kogutud
 • 325€toetatud
 • 2 päeva veel

RaRa Raamatubuss

 • 77%kogutud
 • 2305€toetatud
 • 12 päeva veel

Harimiku matemaatika videokursus

 • 2%kogutud
 • 50€toetatud
 • 55 päeva veel

Ind on minu hingelind

 • 86%kogutud
 • 2228€toetatud
 • 3 päeva veel