Aitame robootikameeskonna Austraaliasse võistlusteleKasutaja  Lauri "Öökullipapa" Vilibert projekt kategoorias Tehnoloogia

Mängi videot

LEGO? Maailma lihtsaim ja levinuim konstruktor. Mis aga juhtub siis kui Lego klotsid ühendada mootorite, andurite ja programmeeritava juhtblokiga, lisada tarkvaras käsklused ja asetada tulemus võistlusplatsile? Nii uskumatu kui see ka poleks on tulemuseks ROBOT. Just selliste robotite koostamisega tegelevad Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaringi "Öökullid" liikmed igapäevaselt. 12-15 aastased poisid ja tüdrukud tegelevad programmeerimise ja inseneriteadusega? Tartu Ülikooli Arvutiteaduste doktorant ja Eesti koolirobootika üks suurimaid spetsialiste Heilo Altin on meeskonna koostatud võistlusroboti kohta öelnud järgnevat: „Öökullide robot on vaieldamatult tase, mida tasub maailmale näidata. Selle roboti mehhaanika ületab minu loovuse piirid ülehelikiirusel. Pea läheb halliks, kui üritan aru saada selle roboti toimimisest. Ainult hea meel on näha, kuidas Eestis sirguvad sellised insenerid. Toetagem siis nende ettevõtmist, et näidata tervele maailmale, mida koolilapsed Eestis suudavad!

Võistkond „Öökullid“ pälvis Eesti suurimal laste ja noorte robootikavõistlusel FIRTS LEGO League Eesti meistri tiitli. Sellega kaasnes võimalus minna Eestit esindama rahvusvahelisele võistlusele First Lego League Asia Pacific Open Championship. Võistlus toimub 10-12. juulil 2015 Austraalias, Sydneys, ning seal osalevad ligi 100 riigi esindusmeeskonnad. Eesti esindamine sellel turniiril oleks meeskonna jaoks väga suur au! FIRST LEGO League on ülemaailmne võistlussari, milles osaleb igal aastal ligi 26 000 meeskonda, seega saada kutse osalemaks 100 esindusmeeskonna võistlusele on väga suur tunnustus.

Meeskonna reisi-  majutus- ja osaluskulud on kokku enam kui 20 000 eurot. Sellest 5000 katab Eesti meistri tiitliga kaasnenud stipendium. Hetkel otsime aktiivselt võimalusi puuduoleva 15 000 euro kogumiseks. Kindlasti toetavad õpilaste vanemaid meid mõistuse piires, kuid kogu vaja mineva summa kogumine käib neile kindlasti üle jõu. 

Seoses sellega pöördume Teie- Tublide ja Innustavate Hooandjate poole palvega toetada Eesti meeskonna osalemist suurimal rahvusvahelisel laste ja noorte robootikavõistlusel. Meie jaoks on oluline iga summa - olgu see siis 5, 10, 20, 35 või 650 eurot. Hooandja keskkonnas oleme seadnud eesmärgiks koguda 9000.- Eurot. Omalt poolt püüame ka teiste erinevate projektide kaudu leida lisarahastuse, et oma lõppeesmärk 20 000.- eurot kokku saada. Selle eesmärgi täitumisel saame lähetada võistlusele kogu meeskonna – 8 rõõmsatujulist õpilast ja nende juhendaja.

Tänutäheks saame pakkuda Hooandjatele erinevaid võimalusi, kuidas Teid väärikalt tänada. Tee oma otsus toetuse suuruse kohta ning vali meelepärane meene, millega meie toetust meenutad. Meened toimetame Teieni võimaluse korral isiklikult! Kaugematele toetajatele toimetame meened kohale postiga.

,,Igaühest meist võib saada uus Steve Jobs, vähemalt nii me usume.''

Sarnased projektid

Innovaatiline tootmismeetod Eesti inimesteni

  • 1%kogutud
  • 20€toetatud
  • 27 päeva veel