Aitame Võlukeelte lapsed mainekatele muusikafestivalidele Eestit esindamaKasutaja  Heidy Kiviloo projekt kategoorias Kultuurisaadikud

Head suured ja väiksed, kauged ja lähedased muusikasõbrad!

Siin me oleme – viiuldavad Võlukeeled, oodates teid appi, et unistustel oleks võimalus täide minna.

Meie sihtideks olid rahvusvahelised festivalid Itaalias ja Prantsusmaal: Provencal Festival of Youth Orchestras, International Festival of Youth Orchestras in Florence ja Cremona Summer Festival. Kandideerisime ning üllatuslikult osutusime kõikjale valituks. Missugune erakordne võimalus, au ja kohustus! 


 

Ees ootab 8 erinevat kontsertsaali, kirikut, välilava. Juulikuu lõpus (20.07-01.08) on meil 12 päeva jooksul võimalus igal õhtul 2 tundi anda endast parim nii solistide, trio kui ansamblina.

Oleme Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli õpilased, keda juhendab õpetaja Tereza. Võlukeeltena alustasime oma ansamblitegevust 2012. aastal. Tänaseks on meid kokku 26. Noorimad meist on kaheaastased Astrid ja August, vanimad juba 15aastased. Meil on noorem ja vanem kontsertgrupp ning natuke tõsisemalt mängiv trio. 

 
 

Meie aastaringset pühendunud tööd viiuliklassis kroonib suurepärane võimalus end proovile panna rahvusvahelistel festivalidel ja konkurssidel. Igapäevaselt harjutades ja erinevatel kodustel lavadel üles astudes püüdleme oma sinilinnu poole. Osa meist harjutab usinalt ka konkurssideks, kus senini on meil väga edukalt läinud. Oleme osalenud konkurssidel Eestis (Noor Instrumentalist 2016, 2018), Soomes (Sibeliusele pühendatud rahvusvaheline konkurss JSFest 2018) ja Venemaal (Moskva Gnessini nim. rahvusvaheline keelpillikonkurss 2019), kus saime võidumaiku tunda nii solistide kui ansamblina.

Meie peredes kasvab enamasti 3-5 last. Mõnes peres mängivad pilli kõik lapsed. Seetõttu on oluline, et kellelgi viieteistkümnest sõitjast ei jääks suvel muusikarõõm saamata, sest raha ei jagunud. Ükski heasoovlik panus ei ole liiga väike, iga toetus annab meie unistusele hoogu juurde.

Me ei looda üksnes teiste toetusele. Kevad ja suvi on lähedal ning korraldame heategevuslikke tuluteenivaid kohvikuid ja mängime tänaval, teeme ise nii palju, kui kooli kõrvalt jaksame, ning loodame, et sellest kõigest on abi.

Kontsertidel on publiku poolt alati hästi võetud meie popurriid. Neid on meil tasapisi õpitud juba 14. Pakume ka teile kuulata-vaadata Eesti filmimuusika popurriid, mille video salvestasime eelmisel aastal Vormsi saarel. Suvel Itaalias ja Prantsusmaal soovime lisaks kontsertidele üles võtta nelja popurrii stseenid nii Veneetsias kui Provence’is. 


 

Meie tegemistest

Iga teemant muutub briljandiks seda vaikselt ja pidevalt lihvides. Meie seniseid tegemisi saab jälgida Facebookist ja koduleheküljelt

Oleme heategevuslikus korras esinenud Eestis näiteks kontserttuuril „Mina ka“ ja Disney filmimuusikakontserdil „Seitsme mäe ja mere taga”, Telia emadepäeva kontserdil Raekoja platsil ja ETV „Jõulutunnelis”.

Esineme väga palju, ainuüksi eelmisel aastal tuli kokku üle 70 korra. Käime südameid paitamas ka eakatekodudes ning haiglates.

Aga ega meie rajad ainult Eestiga ei piirdu. Meil on olnud õnn esineda suursugustes kontserdimajades, näiteks Albert Hallis Londonis või Lincoln Centre’is New Yorkis.

Meil on läinud hästi, meid on hoitud. Oleme saanud pakkuda rõõmu kuulajatele ning saanud ise vastu sooja vastuvõtu ja kuulnud palju häid sõnu.

Palun andke hoogu! Aidake meil edasi tegutseda sellega, mis tuleb südamest. Lubame rahvusvahelistel muusikafestivalidel Prantsusmaal ja Itaalias nooruslikult, ent väärikalt esindada oma ansamblit, kooli, kodulinna ja Eesti riiki.

Täname teid kõiki! 
 

 


Kõiki toetajaid peame meeles oma kodulehel.

  • 67 hooandjat
  • 2935€kogutud 2800€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 18.Apr.2019