Alienация - hingavad skulptuuridKasutaja  Olesja Münd projekt kategoorias Kunst

Kunstiprojekt on mõeldud näitusena erinevates linnades ja kunstiplatvormidel. See paneb inimesi mõtlema ühiskonna üle, juhib tähelepanu selle probleemidele ning otsib lahendusi, mis aitaksid ühiskonna tugevamaks ja ühtsemaks muuta.

Oma projektis "Alienaция" annan sõna neile, kes pole nähtavad ja näitan neid, kes on sunnitud vaikima.

Räägin sellest, millest mõtlevad "tulnukad". Tõesti - meie ühiskonnas on palju tulnukaid - mittekodanikke, välismaalase passi omanikke, neid on peaaegu 81000. Ainult ühes maailma riigis on tänapäeval veel olemas mittekodaniku staatus.
 


 

Alienация on sotsiaalne projekt, mille nimi on tuletatud Alien’s Passport’ist. Mina vaatlen välismaalaste passi ja mittekodanike staatust kui nähtust. Lugu on inimestest, kes on oma identiteeti siiamaani otsimas. Nad ei ole tõenäoliselt suutnud otsustada, kuhu nad kuuluvad. Aeg, milles nad varem elasid, lagnes ühel hetkel kokku ning uues ajas peavad nad end vastuvõetamatuks ja mittevajalikuks või on lihtsalt passiivsusega harjunud.

Оlles ise eesti venelane katsun oma üheksandal raseduskuul olla selliste inimeste "tulnuka" ja fantoomse olemise nahas ning üritan nukkuda, et anda maailmale "teistsugust" inimest – mitmekultuurilist hübriidi.

Projekt on esitatud polüetüleenist koosneva hingavate skulptuuride sarjana, fotoluuletuse ja videoperfomance’ina "Transformatsioon". Projektis näitan neid inimesi, kelle kohta on raske öelda, kes nad on: sisserändajad, sissetungijad, tulnukad? Nad on elus, kuid neid pole näha. Nad hingavad, kuid nad ei tunne oma kohalolekut. Nad karjuvad, kuid häält ei tule. Nad liiguvad, kuid ei jäta jälgi ega liigu kuhugi.

Kilekottidest skulptuurid kajastavad nende osalemist ühiskonnas. Nad ilmuvad ja kaovad siis jälle nagu kummitused.

Projektis püüan sundida skulptuure (läbipaistvaid mittekodanikke) hingama, puhun neisse uut jõudu, et ühiskond hingaks ühes rütmis ja kõigil oleks selleks vajalikku õhku.

Hinga koos meiega, toetades kollektiivse hingamise loomist ja tehnilist väljatöötamist. Üheskoos muutume tugevamaks.
 


 

  • 19 hooandjat
  • 1438€kogutud 1350€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 21.Nov.2018

Sarnased projektid

Esinemisbuss - Artistic Flow Studio ratastel lava

  • 77%kogutud
  • 3083€toetatud
  • 8 päeva veel