Altflööt ansambli hingeksKasutaja  HuviTERA projekt kategoorias Muusikariistad

Tarkusega julgeks, loovaks ja avatuks! Selle moto järgi joondub juba kümme aastat erahuvikool HuviTERA. Meie eesmärgiks ja ülesandeks on heatasemelise ning kaasaegse huvihariduse andmine lapsesõbralikus ja lapse huvidest lähtuvas keskkonnas. Meie mitmekülgsete huviringide hulgas on väga olulisel kohal ka mudilaste muusikaringid ja peamiselt koolilastele mõeldud pillitunnid.

Üheks pilliks, mida lapsed meie juures õppida saavad, on flööt. Flöödiõpetaja Lande Lampe-Kitse sõnul aitab flöödiõpe rikastada kuulmismeelt, arendada täpsust, esinemisjulgust, leida rõõmu muusikast ja muusikaliste teadmiste abil arendada oma isiksust. “Muusika kaudu õpitakse ennast väljendama,” ütleb
Lande.
 


 

Meie unistuseks on saada tublile flöödiansamblile altflööt, millest saaks ansambli hing. Altflööt on pill, mis on flöödiperekonna üks madalatest instrumentidest. Aldil on mahe tämber, mis annab mõjusa bassihääle ning on ansamblile põhjaks ja toeks. Altflöödiga saab ka soolopalasid esitada, mis lisaks meie esinemistele mitmekülgsust. Pilli soovime soetada veebruaris, et selle kaunis hääl kõlaks juba kevadkontserdil, kuhu kutsume personaalse kutsega kõik meile hoogu andnud head toetajad.