Armastuskiri EestileKasutaja  Armastuskiri Eestile projekt kategoorias Film & Foto

Videol on subtiitrid eesti, vene, inglise ja portugali keeles. Sobivate subtiitrite valimiseks vajutage CC nuppu.
 


Eestimaalased, mis meid omavahel ühendab? Mis kriibib hinge ja kuidas saaks asju paremaks teha? Mis rõõmustab meie südant?

100 inimest räägivad oma lugusid Eesti elust – neist lugudest moodustub kirju mosaiik vanadest traditsioonidest, helgetest peadest, nostalgiast ja tulevikust, samas ka pettumustest ning kaotustest. Numbri 100 taga peituvad noored, vanad, konservatiivsed ja liberaalsed, Eesti ning välismaa mehed ning naised.

Projekt sai alguse lihtsast intsidendist. Mõni aeg tagasi soovisin rentida ühelt erafirmalt pisikest tarvikut kaamerale. Paraku mulle seda teenust ei võimaldatud, põhjuseks see, et olen välismaalane. Jah, brasiillane, kuid juba aastaid eestlannaga abielus ning kohalik resident. Rääkisin loo Facebook´i Eestis resideeruvate välismaalaste grupis, et uurida, kas selline juhus on tavaline – Võrdse Kohtlemise Seaduse kohaselt ju on kellegi rahvuse põhjal teenusest ilmajätmine keelatud. Üllatuseks ei näinud paljud inimesed juhtunus midagi imelikku, pigem öeldi: "Kui ei meeldi, mine ära!"

Ma ei kavatse lahkuda, Eesti on mu kodu! Usun, et ka kõik teised, kes Eestit armastavad, on ühiskonna poolt ära teeninud vastuarmastuse. Nii mina ja teised välismaalased kui ka kõik eestlased – võrdselt. Eelpool kirjeldatud lugu pani mind tegutsema. Tahan näidata ka teistele, et parema saavutamiseks on tarvis kuulata. Astuda maha sotsiaalmeedia võitlusareenilt ning lihtsalt peatuda, sulgeda suu ning kuulata. Isegi, kui minu arvamus on kuuldust erinev. Film koosneb paljudest erinevatest intervjuudest – neist igaühest koorub välja mõni uus tõetera ning järgmisi ja järgmisi inimesi küsitledes ning tõekspidamisi üksteisega jagades moodustub mõistmine. Iga mõtte ja teo taga on inimene, oleme kõik üks kogukond.

Olgu meile antud kasvõi ainult paar tooli ja ekraan, see film peab jõudma igasse Eestimaa nurka, arusaadavana nii eesti, vene, kui ka inglise keelt kõnelevale publikule. Anda vaatajale võimalus kogetut ise lahti mõtestada. Ise kuuldud lugudega samastuda või hoopis oma elust kaugemale näha ning tõdeda: "Ma ei teadnudki, et sellised lood on võimalikud".

Oleme jõudnud intervjueerida 50 inimest ning ausalt, vajame Teie abi, et jõuda sajani!

Eesti inimeste lugusid ei saaks kuulata meie kodumaa visuaalsest ilust mööda hiilides. Oleme ju end ümbritseva poolt vormitud – puhas loodus ja vaikus, mustad, punased, rohelised ja sinised seelikutriibud, saun ja palju muud. Kõik see avaldub intervjuude vahelistes kaadrites, kus silm puhkab värskel loodusel, rahvatantsul, koorilaulul, pikalauapeol, võdiseval süldil ja säriseval hapukapsal. Viimasega on igaühel ilmselt oma suhe, kuid kas ka see pole näide meie inimeste mitmekülgsusest?! Kuigi oleme erinevad, on kõigil meist Eestiga oma armastuslugu. Jutustaja kutsub meid vastama oma hinge sügavamatele küsimustele, rõõmudele ja nautima looduse kohalolu.

Jälgige meid, et tutvuda inimestega, kes jagavad oma lugusid Eesti kohta: Facebook and Instagram
 

Kuidas kogutud raha kasutatakse?

 • Oleme praeguseks intervjueerinud 50 inimest ning siiani oleme projekti ise finantseerinud, kuid vajame Sinu abi, et tegevust jätkata!
  • Filmi tegemine on meid viinud Kihnu, Kohilasse, Viljandisse, Setomaale, Rakverre, Haapsallu ja paljudesse muudesse paikadesse, Tallinnast ning Tartust rääkimata. Ringisõitmine võtab palju kütust, aega ning raha.
  • 50 inimest on veel intervjueerimata ning kindel plaan on rännata veel kaugemate Eestimaa nurkadeni - idas, põhjas, lõunas, läänes.
 • Jõudmaks ka vene emakeelega eestlasteni, peame palkama vene keele sünkroontõlgi. Lisaks viipekeele tõlk kuulmispuudega inimeste kaasamiseks.
 • Projekti juures töötavad andekad koreograafid, kes loovad spetsiaalselt meie filmi jaoks mõned (rahva)tantsu etteasted. Tahame neid premeerida väärilise tasuga. Lisaks ei saa unustada vabatahtlikke tantsijaid, kes on pärast pikka võttepäeva ära teeninud korralikud söögikorrad ja sooja voodi, kus järgmiseks võttepäevaks välja puhata.
 • Looduskaadrite filmimine igal aastaajal - see on aspekt, mis seob intervjuud ja meeleolud.
 • Turundus ja filmifestivalid Eestis ja mujal maailmas
   

Pildid & tsitaadid
 


 


 


 

 

Sarnased projektid

"TOPELT TURBO" - Eesti "Kiired ja vihased"

 • 66%kogutud
 • 6639€toetatud
 • 5 päeva veel

Lühifilm "Miks?"

 • 0%kogutud
 • 0€toetatud
 • 57 päeva veel

Film Kristuse maalimisest

 • 19%kogutud
 • 928€toetatud
 • 34 päeva veel