Audioraamat - Kuidas saada isaksKasutaja  Kaur Kender projekt kategoorias Kunst

Mängi videot

 

Kaur Kenderi “Kuidas saada isaks” audioraamat 
"Lapsed valivad endale ise vanemad," oli talle öelnud professor Aul, kirjanik ja harrastuspsühholoog. "Lapse, eriti väikese lapse elutahe ja vajadus ellu jääda on mõõtmatult võimsam kui täiskasvanul. Lapsel on vanemaid palju rohkem vaja kui vanematel last. Ja kui laps saab aru, et vanem on puudu, kui ta saab aru, et tema eksistents on ohus, siis asub laps tegutsema. Aga kui sind on välja valitud, siis ei ole sul valikut. See ei sõltu sinu tahtest. Sinu tahe ei ole iial nii tugev kui lapse oma.” 
- katkend raamatust “Kuidas saada isaks.”
 
Sageli on öeldud, et “Kuidas saada isaks” on mu kõige ilusam või parem või südamlikum raamat. Ma olin pikka aega selle raamatu suhtes natuke hirmunud. Pelgasin. Seal on asju, mida ma ei ole tahtnud meenutada. Tundeid, mida natuke kardan uuesti tunda. See on mu ainus raamat, mida ma ei ole kordagi peale kirjutamist lugenud. Nüüd aga tuleb vist lugeda. 
 
Nimelt tuli hea sõber Jarek Kasar mõttele, et teha sellest audioraamat. Tal on selleks kõik olemas, suurepärane kodustuudio, aega ja tahtmist. Olemas on ka see raamat. Ma pidin vaid hetke mõtlema. Ja olin nõus. Kuidas saada isaks. Ma loen seda raamatut esimest korda, ja loen seda Jareki kodustuudios. Nii nagu oskan, nii nagu tuleb, ja loen selle linti. 
 
Siis teeb Jarek oma võluasju ja see saab mõnusalt kuulatavaks. Äkki lisab ta ka natuke oma kaunist muusikat. Oleks mõnus, eks? 
 
Miks me hooandjasse tulime?
Et teha romaani “Kuidas saada isaks” audioversiooni. 
 
Miks meil on vaja teie abi?
Selle audioraamatu tegemine võtab aega ja ressurssi. Aega saame me võtta ainult oma elu, töö, une, loomingu ja laste arvelt. Mõtlesime, et oleks tore, kui peale selle raamatu valmis saamist saaksime lastega koos näiteks Skyparki hüppama minna (see saab naljakas olema: Jarek ja mina ja 4 last!), jäätist osta ja võibolla siis ka kuskile mõnusasse kohta sööma minna. Arvestasime, et kõik see kokku võiks olla umbes 300 eurot. Et teeme sellise diili, et juhul, kui Sina ja Teie ja veel inimesi tunnevad, et “Kuidas saada isaks” Kaur Kenderi etteloetuna peab ilmuma Jarek Kasari valmis võlutud audioraamatuna, siis toeta seda projekti. Ja me teeme selle ära. Une, öö ja tööajast. 300 eurot. Ei ole just liiga hull summa. 
Kui peaks aga juhtuma ime ja raha koguneb rohkem, siis sätime paika ka lisaeesmärgid. 
 
Esimene lisaeesmärk – saad ka digiraamatu!
Kui me saame kokku 500 eurot, siis teeme raamatust “Kuidas saada isaks,” ka pdf ja ebpub faili ja saadame selle igale hooandjale. Kuigi selle raamatu käsikirja ei suuda me leida on üks sõber valmis asja skännima ja OCR tegema ja siis selle korrektsesse formaati panema. 
 
Teine lisaeesmärk – teine audioraamat: Comeback! 
Kui saame kokku 800 eurot, siis teeme Jarekiga veel ühe minu audioraamatu. Selleks on “Comeback.” Mu viimane raamat. Siiani kõige tähtsam raamat. Keeruline raamat ettelugemiseks. Selle raamatu jutustamisstiil on ambivalentne, mõned asjad on kirjutades meelega segaseks jäetud. Ja haavad on veel värsked. 
Luban, et annan endast parima. Ja ma ei loe seda Kaur Kenderina. Proovin selle lugeda nii, nagu istuks Sinu kõrval raamatu minajutustaja Karl Pajupuu. Kes räägib Sulle ja ainult Sulle ühe jubeda ja tõsise ja pöörase loo. Proovisin seda raamatut lugeda Raadio2 Kuri Karjas saates. Arvan, et tean, kuidas seda teha. Ja õnneks on Jarekil kodustuudio. Saame pusida, kuni õige asi valmis. 
 
Nii et vaadake ja mõelge ja otsustage. Kui te usute, et on vaja ja on äge, siis me teeme ära. Lisaks me tahame toetada kogu hooandja.ee kogukonda. Toetuse lõplikus summast jagame 10% kõigi meid huvitavate Hooandja projektide vahel. Hoogu juurde! 
 
Ja tea veel seda, et kui Sa toetad “Kuidas saada isaks” audioraamatu sündi, siis teed sa kingituse eesti vaegnägijatele. Kingime selle audioraamatu Eesti Pimedate Raamatukogu  lugejatele. Igaühele. MTÜ Eesti Pimedate Raamatukogul on üle 700 aktiivse lugeja. Kõik nad saavad selle (ja kui tuult hoiab siis ka teise!) audioraamatu endale tasuta. Sinu abiga. 
 
Tänuga 
Kaur Kender