"Beebide maailm: luuleread beebidele"Kasutaja  Alice Remmel-Potisepp projekt kategoorias Trükis

Tere, armas hooandja!

Veidi aega tagasi kogusin hoogu enda vahva tütre tegemistest kirjutatud lasteraamatu "Olivia toimetab" trükkimiseks ning see oli edukas. Südamlik tänu teile! Juba mõnda aega on aga minu suureks sooviks kirjutada raamat ka beebidele ja väikelastele. Olen ise kahekordne ema ning töötanud lasteaias õpetajana, seega praktilisi kogemusi kogunud juba mõnda aega. Arendava beebiraamatu idee tuli aga ühel erilisel päeval, kui toimetasin oma pisipoja Lukasega. Kuna Lukasele ja tema 2-aastasele õele Oliviale meeldib väga raamatuid vaadata ja nendega tegeleda ning meie kodune päris mahukas raamatukogu on juba põhjalikult läbi uuritud, siis tuleb mul väga tihti ise välja mõelda jutte ja luuletusi, mis pakuvad lastele suurt lõbu. Avastasin, et lihtsate ja lapse igapäevaelu puudutavate luuleridade ettelugemisel saame teinekord paremini nutujorust jagu ning kuna tihti tuleb neid luuleridu ette lugeda kümneid kordi, muutuvad luuleread vahel ka lauluüminaks või lausa omamoodi leelotuseks, sest lastele meeldib üht ja sama asja mitmeid kordi järjest kuulata – see rahustab, tasakaalustab ning annab päevale või mingile tegevusele kindla rütmi.

Samuti avastasin oma lastega igapäevaselt tegeledes veel üsna mitu põnevat asja, mis ühes arendavas beebi- ja väikelasteraamatus võiks olla. Kõiki omaenda kogemusi ning teadmisi kokku pannes sündiski vahva beebiraamat "Beebide maailm: luuleread beebidele".
 

Miks kasutan Hooandja abi?

"Beebide maailm: luuleread beebidele" on omanäoline paksude lehtedega raamat. Kuna selline köitmisviis on Eestis üsna kulukas, on hoogu vaja just raamatute trükkimise osas. Üle poole raamatu trükkimiseks vajaminevast summast on juba olemas ning Hooandja toetus läheb väiksema puudujääva osa katteks. Luuleread on toimetatud, illustratsioonid tehtud ning trükifail valmis ja ootamas trükki minekut.
 

Miks on raamat "BEEBIDE MAAILM: luuleread beebidele" eriline?

"Päikene on suur ja soe.
Mina alles väikene
ning sooja kaissu poen."

 


 

MUSTVALGED PILDID

Kui beebid maailma sünnivad, näevad nad esimestel elukuudel maailma mustvalgena. Seetõttu sisaldab  raamat lihtsaid, kuid samas beebit visuaalselt stimuleerivaid (kuid mitte ülestimuleerivaid) mustvalgeid pilte. Kokku on raamatus 18 lehekülge ning nende hulgast kuuelt illustratsioonilt võib leida ühe värvilise detaili.
 


 

LUULEREAD

Iga illustratsiooni juurest leiab toredad lühikesed luuleread, mis kirjeldavad beebidele tuttavat maailma nende ümber ning kinnistavad olulisi sõnu, mida beebid sagedasti kuulevad - vanniskäik, loomad, uinumine, söömine, mäng jm.
 


 

PAKSUD LEHED

Raamatul on paksud kaaned ja lehed. Vaata raamatut koos beebiga ning lase tal lehti katsuda ja pöörata või muuda beebi kõhuliolek põnevamaks asetades raamatu tema ette.
 

LUGEMA ÕPPIMISEKS

Kui beebist on sirgunud mudilane, kes tunneb huvi lugemise vastu, on hea aeg raamat taas riiulist välja võtta, et koos sõnu kokku veerima hakata. Tekst on küll kirjatähtedes, kuid Montessori pedagoogikas just nendega lugemist alustataksegi.

Huvi korral uuri lähemalt Eesti Montessori Ühingu esimehe Asnate Tuuliku kirjutatud blogipostitusest: https://www.montessorieesti.ee/et/blogi/kodus/189-kirjutama-ja-lugema-oppimine

Lõik tekstist "Kirjutamine ja lugemine Montessori viisil": "Maria Montessori avastas, et võiks algusest peale õppida väikeseid kirjatähti, sest nendega me enamasti kirjutame. Ja siis teised tähed - trükitähed ja suured - tulevad juurde iseenesest. Selle tulemusena oskaks 6-7-aastane laps juba nii kirjatähtedega kirjutada kui ka lugeda suuri ja väikeseid trükitähti, nii et koolis saab ta 7-aastasena tegeleda teiste teemadega, mis teda huvitavad."
 

Kui tunned huvi raamatu "Beebide maailm: luuleread beebidele" vastu, siis olen väga tänulik, kui leiad võimaluse toetamiseks ning ühe vahva raamatu ellu äratamiseks! Suur aitäh Sulle!

Lisaks raamatule "Beebide maailm: luuleread lastele" on võimalik kingitusi valida ka järgmiste Imedemaa Kirjastuse väljaannete hulgast:
 Kunst beebile: minisünnipäevade kaardid. 12 kaarti minisünnipäevade tähistamiseks (neli erinevat tausta, mis sobivad hästi nii poisile kui tüdrukule), 1 kaart beebi ilunumbrite üles märkimiseks ja 13 musta, valge ja punase värviga kunstilist pilti, mida beebid suure huviga uudistavad. Väikelapse eas saab numbrikaarte kasutada abivahendina numbrite õppimisel. Kokku on karbis 13 kahepoolset ümarate servadega kaarti.
 


 

Lasteraamat "Olivia toimetab": Sellesse raamatusse olen kirjutanud lood enda armsa tütre Olivia tegemistest. Need on päris elust võetud või inspireeritud Olivia ütlemistest ja toimetamistest.

Olivia on vahva ja rõõmsameelne tüdruk, kellele meeldib päev läbi toimetada - hüpata lompides, kasvatada kommitaimi, päästa sisalikke ning teha palju muud põnevat. Raamatusse on põimitud Montessori pedagoogikat ning teadlikku, rahumeelset ja positiivset vanemlust. Lisaks kolmeteistkümnele igapäevasest elust kirja saanud loole võib leida raamatust veel taimse pannkoogi retsepti.
 


 

Värviraamat "Olivia toimetab":  juturaamatu illustratsioonidega suures värviraamatus on lood kirja saanud paari lausega. Laps saab hakata ise raamatu illustraatoriks ning  pildid oma lemmikvärvides värvida. 16 lk, 24x30cm.
 

Raamatu autor Alice Remmel-Potisepp


Rohkem infot meie tegemiste kohta leiad:
www.imedemaanurgake.ee
Instagram: imedemaa_nurgake
Facebook: Imedemaa Nurgake

 • 34 hooandjat
 • 901€kogutud 900€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 11.Dec.2020

Sarnased projektid

Leila Tael-Mikešini raamatu "Silmad" avaldamine

 • 20%kogutud
 • 204€toetatud
 • 27 päeva veel

Nässu ja Lillekäpa kalender aastaks 2022

 • 52%kogutud
 • 645€toetatud
 • 23 päeva veel

Koomiks "Rehepapp ehk novembri esimene pool"

 • 106%kogutud
 • 5843€toetatud
 • 2 päeva veel

Raamatu Pehme linn (David Sim) avaldamine eesti keeles

 • 94%kogutud
 • 4180€toetatud
 • 2 päeva veel

Merit Raju uus raamat

 • 25%kogutud
 • 735€toetatud
 • 27 päeva veel

Lapsepõlve kokaraamat "2 mangot ja 5 uba"

 • 23%kogutud
 • 351€toetatud
 • 17 päeva veel

Lasteraamat "Soklandi saladus"

 • 113%kogutud
 • 4510€toetatud
 • 3 päeva veel