BeU Surf & Yoga CampKasutaja  MTÜ BEU Charitable Foundation projekt kategoorias Sport

Tervenemine looduse
ja meie endi kooskõlas
Saagu vastupanust - Usaldus,
eksistentsist - Elu.
Tõuse ja lendle vee peal!

 

PROJEKTI KIRJELDUS

Rehab Camp BeU on rehabilitatsioonilaager erivajadustega lastele, mille raames tegelevad osalejatega arstid, toitumisspetsialistid, massöörid, osteopaadid, füsioterapeudid ning surfi-, jooga-, meditatsiooni-, ja tantsutreenerid. Projekti eesmärgiks on arendada erivajadustega laste kehalisi ja sotsiaalseid võimeid. Laagris harrastatakse kundalini joogat, SUP'i lauaga surfamist, meditatsiooni ja tantsimist. Õppides vahetult tundma merd ning tema lainetel seiklemise lusti tekib lastel tugevam ühendus loodusega, tantsides õpivad nad oma keha lähemalt tundma ja valitsema ning seda kõike tehes üheskoos avastavad nad, kuidas üksteisega paremini suhelda ja läbi saada.

Projekti eripäraks on selle uuenduslik lähenemine rehabilitatsioonile. Jooga, surf ja tants annavad erivajadustega lastele võimaluse ennast proovile panna nii sotsiaalselt kui ka füüsiliselt, et iga laps võiks paremini oma isiklikke piire tunnetada.

Metoodika töötas välja BeU fondi juht Vladislav Loginov Kundalini uurimisinstituudi (KRI), Harvardi ülikooli, Tartu ülikooli ja 3HO Foundation'i kaasabil. See põhineb programmi "Operation Surf" ja Jimmy Milleri mälestusfondi meditsiiniuuringutel, mis on kasutanud surfamist, et aidata inimestel psühholoogiliste ja füüsiliste traumadega toime tulla. Nende edust ja saavutustest linastus Netflixis dokumentaalfilm "Resurface".

Uues keskkonnas lülitavad osalejad oma mõtlemise ümber - senised kannatajad tunnevad uut rõõmu mitmekülgsest ja põnevast tegevusest, kus õpitakse tundma nii teisi kui iseennast, ning suhtumises igapäevastesse katsumustesse avastatakse värske loomingulisus. Projekti uuenduslikud rehabilitatsioonimetoodid keskenduvad vastupanu asemel usaldusele, mille jõul võib igaüks oma elus edasi liikuda. Just nimelt vahetu ja mitmekülgne ühendus maailmaga aitab tähelepanu juhtida traumalt või puudelt elule endale. Just meri ja rahu panevad tunnetama kõigis peituvat elujõudu. Leides elus tuge, lähedust ja mõistmist, avalduvad ka tema värvid ja mõte. Vastav rehabilitatsioonimetoodika võimaldab ka erivajadustega lastel sellest osa saada.

Projekt on äratanud suurt huvi Harvardi ja Tartu ülikoolides, mille teadlased projektis vaatlejate ja uurijatena osalevad.
 


 

RAHASTASMISE EESMÄRGID

Rehab Camp BeU on mõeldud erivajadustega lastele ja täiskasvanutele. Ühest laagrist saab osa võtta 10-20 inimest.

Esimene laager toimub (igal juhul) 2021. a juuli lõpus - augusti alguses vene keeles (edaspidi ka eesti ja inglise keeltes) Aegnal, laagris "Kosmos".

Kui teie toel saame koguda 3000 eurot, kestab laager 3 päeva.
Kui aga saame kokku 5555 eurot, kestab laager 6 päeva.

Kogutud summat kasutatakse osalejate ja nende vanemate toitlustamise ja majutuse, surfamis-, jooga- ja tantsuõpetajate töö ning vajaliku varustuse eest tasumiseks.

Täiendavat rahastust taotletakse Haridus- ja Teadusministeeriumilt ja Tallinna Linnavalitsuselt.

See laager on pilootlaager, mille jaoks arendatud metoodikal on suur potentsiaal leida kasutust terves maailmas, arvestades erivajadustega laste ja noorukite ülemaailmset märkimisväärset hulka. Projektis osalejatele võib see osutuda esimeseks pöördeliseks sammuks elu poole, milles igaüks vastavalt võimetele ja tahtele leiab endale koha teadmises, et ta võib usaldada nii iseennast kui teisi.
 


 

MEIE TIIM

BeU Fond on annetuste maksusoodustusi pakkuvate organisatsioonide nimekirjas.

Projekti toetab ja selles osaleb surfikeskus Time to Surf.
 

Sarnased projektid

Vaateplatvorm ja trepp Hollywoodi mäele

 • 27%kogutud
 • 2224€toetatud
 • 43 päeva veel

Pärnu Katariina kiriku nelitistorni parapettide restaureerimine

 • 2%kogutud
 • 150€toetatud
 • 46 päeva veel

Külakiik jooga kogukonna 10. aastapäevaks

 • 51%kogutud
 • 1224€toetatud
 • 2 päeva veel

Küüneteraapia Stuudio loomine

 • 3%kogutud
 • 130€toetatud
 • 17 päeva veel

Vanamootorrataste muuseumi loomine Narvas

 • 45%kogutud
 • 2455€toetatud
 • 25 päeva veel