Chargemate: ühiskasutatavad akupanga rentimisjaamadKasutaja  Morbez OÜ projekt kategoorias Tehnoloogia

Tere!

Me oleme Vasiliy ja Emil, kaks 22-aastast noormeest. Lõpetades ülikooli ja töötades samal ajal omandasime tagasihoidlikku, kuid väärtuslikku ettevõtluskogemust. Meie varane tegevus hõlmas graveeringute loomist ja ainulaadsete tellitud kingituste valmistamist. Vaadates tänapäeva jagamissüsteemide arengut, märkasime teenuste nappust, mida allpool kirjeldame.

Tänapäeva nutitelefonidel on arvukalt funktsioone, kuid nende akudel on sageli piiratud kasutusaeg, eriti aktiivse kasutamise korral. See tekitab ebamugavusi, kui aku tühjeneb ja peate laadimiseks otsima pistikupesa või adapterit. Olla kohaga seotud pole alati mugav.

Pakume lahendust ühiskasutuse jaamade kujul, kus saate rentida universaalseid telefonidele mõeldud akupankasid. Pärast aku laadimist saate selle tagastada ükskõik millisele jaamale üle linna. Jaamade asukohtade ja renditingimuste kohta saate teavet meie mobiilirakendusest.
 


 

Nii meie kui ka paljud meie poolt küsitletud inimesed on seisnud silmitsi vajadusega nutitelefoni kiiresti laadida. Meie teenus aitab vältida ootamist ja vajadust osta ja laadida isiklikke akupankasid. Pakume juurdepääsetavat ja mugavat laadimist neile, kes ei soovi aega raisata ega närve kulutada laadimiskoha otsimisel. Meie eesmärk on tutvustada ja näidata eeliseid jagamismajandusel, kus pole vaja osta oma masinaid või seadmeid nende kasutamiseks, mõistes, et te ei kasuta neid nii sageli, kui arvate, tehes sellega targemaid valikuid looduse säästmiseks ja ressursside vastutustundlikumaks kasutamiseks.

Tööpõhimõte on sama nagu tõukerataste rentimisel. Rakenduse allalaadimisel peate valima piirkonna ja lisama kaardi või mõne muu makseviisi. Esimesed 5 minutit on tasuta. Tunnihind on 1,99 eurot. Terve päeva hind on 6 eurot. Need hinnad põhinevad turukeskmistel, keskendudes Läti ettevõtetele ja ettevõttele, mis tegutses varem Eestis.

Jaamad paigaldatakse siseruumidesse: kohvikutesse, restoranidesse, kaubanduskeskustesse, kinodesse, lennujaamadesse, bussijaamadesse, meelelahutusasutustesse ja kontoritesse.
 


 

Peamised kliendid hõlmavad üliõpilasi, koolilapsi, aktiivse eluviisiga inimesi, turiste, noori, puhkajaid ja ettevõtjaid.

  • Noored ja üliõpilased (18–34 aastased): umbes 95% sellest vanuserühmast kasutab mobiiltelefone.
  • Äriprofessionaalid: Umbes 85% äriprofessionaalidest kasutab mobiiltelefone tööülesannete jaoks.
  • Turistid ja reisijad: Peaaegu 90% turistidest ja reisijatest kannavad endaga mobiiltelefone.

Sotsiaalne aktiivsus: Üle 70% erinevas vanuses aktiivsetest sotsiaalmeedia kasutajatest eelistab mobiilseadmeid sotsiaalmeediale juurdepääsuks.
 

Praegune seis

Ostame need jaamad Ameerika ettevõttelt Chargemate, mille frantsiisivõtjad me oleme. See ettevõte tegutseb juba Ameerika turul. Meie frantsiisorite pakutavad teenused hõlmavad veebisaiti Chargemate.me, jaama tootmist ja saatmist, konsultatsiooni, tehnilist tuge ning rakenduse arendamist Eesti piirkonnale. Praegu oleme ettevõtte asutanud, ostnud esialgsed 13 jaama ja viinud paralleelselt läbi turuanalüüsi, mis andis väga positiivseid tulemusi.

Meie füüsiline meeskond Eestis koosneb 2 inimesest. Meie peamised ülesanded hõlmavad paigaldust, hooldust, Chargemate'i brändi tutvustamist, jaamade haldamist ja kliendibaasi haldamist.
 

Kuidas on see teostatav?

Konkurendi ettevõtte - Fast Energy - Ukraina jagamisettevõtte uuring, mis tegutses Eestis 2022. aasta kolmandas kvartalis, näitas, et turg võttis selle teenuse paigalduse ja teenused väga soodsalt vastu.

Kuna tegemist oli Ukraina ettevõttega, viidi Ukraina konflikti alguses jaamad Euroopasse, sealhulgas Eestisse. Ettevõtte juhid tegelesid nende jaamade paigalduse ja hooldusega Tallinnas. Paigalduse käigus paigaldati kuuga 50 jaama, mis näitas head turu lojaalsust. Arvestades Eesti digitaliseerimist, kliendid võtsid selle uue kontseptsiooni kiiresti omaks - keskmiselt oli igal jaamal päevas 1-2 renditellimust, mis on hea näitaja.

Kuid konflikti ja kohalike juhtide puudumise tõttu jaamade hooldamisel ja frantsiisi tingimustes tegutsemisel olid nad sunnitud need jaamad kohalikest punktidest eemaldama.

Meie partnerite sõnul, kes töötavad meie frantsiisivõtjatega Lätis, kus turg on meie omaga väga sarnane, näeme head rendikäivet ja arengut selles valdkonnas. Keskmiselt on ühel jaamal päevas üks rent, mis langeb kokku meie hinnanguliste näitajatega.

Praegu oleme käivitanud olemasolevad 13 jaama, mis asuvad Vanalinnas restoranides ja kohvikutes nagu Beer Garden, BWB Belgian Gasto Bar, Kagerou Ramen ja teised. See etapp võimaldab meil hinnata selle suuna kasvumäära Tallinnas ja Eestis.

Optimistlikult vaadates plaanime paigaldada täiendavad 90 jaama Tallinna linna hiljemalt 2024. aasta veebruariks. Kui tulemus on keskmisest madalam, plaanime 2024. aasta veebruariks lisada Tallinna 70 jaama. Määratud arvu jaamad plaanime osta investeerijate ja fondide pakutavate vahendite abil.

Hiljemalt 2024. aasta augustiks plaanime Tartus optimistlikult käivitada 50 jaama. Kui tulemus on keskmisest madalam, plaanime Tartus käivitada 30 jaama. Määratud arvu jaamad plaanime osta investeerijate ja fondide pakutavate vahendite abil.

Esialgsed 5000 eurot annavad projekti alguses hea toe ja aitavad selle jätkuvat arengut Tallinnas. See võimaldab meil osta veel 9 jaama, mida näete Tallinna restoranides. Kui kogume veel 5000 eurot, võimaldab see meil kiiremini käivitada jaamad Tartus, mis on töös juulis 2024.
 

Instagram

ChargeMate App