ECO RACE - muudame maailma mängeldes!Kasutaja  C K projekt kategoorias Keskkond

KES ME OLEME?

Hei! Siin Christiin ja Susanna. Lisaks sellele, et oleme sõbrannad, ühendab meid suur mure keskkonna pärast. Meie planeet on hädas. Praegune olukord on juba väga kriitiline. Üha enam süvenev tarbimiskultus ja häviv looduskeskkond on südantmurdvad ja ei lase meil toimuvat enam niisama pealt vaadata.

Tahame anda oma panuse inimeste keskkonnateadlikkuse tõstmiseks ja tarbimisharjumuste muutmiseks ning teha seda uudsel ja kaasahaaraval moel. Teeme ise oma eludes igapäevaselt teadlikke valikuid ja anname panuse keskkonna hoidmisse. Christiin on varasemalt õppinud geoökoloogiat, täna on ta Tallinna Tehnikaülikooli tööstusökoloogia magistrant. Eesti Kunstiakadeemia moedisaini magistriõppe üliõpilane Susanna keskendub aga moetööstuse valdkondadele, mille keskmeks on tekstiilitoodete taaskasutus.
 


 

MIDA ME TEEME?

Sinu valikutest ja otsustest sõltub väga palju. Meie planeedi tervisest sõltub ka kõigi selle elanike tervis ja heaolu. Kui planeet Maa hingab puhast õhku, siinne loodus lokkab ning kõik asukad, k.a looma- ja linnuliigid, saavad ilma inimeste tekitatud eluohtlike probleemideta ringi toimetada, on kõik hästi. Meie tahame selle saavutamisele kaasa aidata.

Meil on plaan. Loome lauamängu ECO RACE, mis kannab olulist sõnumit - igaüks meist saab anda keskkonna hoidmisse oma panuse. Sinu valikutest ja tarbimiskäitumisest sõltub meie kõigi edasine heaolu. 

KUIDAS SEE MÄNG TÖÖTAB?

Mängu mõte on selles, et mängides kasvab mängijate keskkonnateadlikkus, eeldatavalt muutuvad ka hoiakud ning käitumisviis. Meie unistus on, et kaasahaaravat, diskussioone tekitavat ja harivat ECO RACE mängu mängides õpivad nii lapsed kui ka täiskasvanud vastutustundlikke otsuseid tegema, mis viivad omakorda tarbimis- ja ostuharjumuste muutumiseni.

Mida rohkem inimesi meie ägedat lauamängu mängib, seda suurem on ka selle positiivne mõju meie planeedile! Plaanime lauamängu tulevikus kättesaadavaks teha ka väljaspool Eestit, et olla oma säästva ja loodust hoidva suhtumisega eeskujuks paljudele teistele. 

Mõned lauamängu küsimused:

 • Kas Sa teadsid, et rõivatööstus on üks maailma kõige enam keskkonda saastavam valdkond? 73% ostetud toodetest satub prügimäele või põletatakse.
 • Kas Sa teadsid, et igal aastal jõuab Läänemerre 2200 tonni ravimijääke, mis on pea 30% müüdud ravimitest? Ravimijäägid on ohtlikud nii mereelustikule kui inimesele.
 • Kas Sa teadsid, et ühes näopesugeelis võib olla kuni 330 000 mikroplasti osakest, mis kanalisatsiooni kaudu merevette ja sealt edasi kalade kaudu Sinu toidulauale satuvad?

Kusjuures igale küsimusekaardile on märgitud põnev fakt või praktiline soovitus, kuidas saad Sina selles valdkonnas paremaid valikuid teha.

Meie plaan on lauamäng 2019. aasta lõpuks valmis saada. 2020 aasta esimestel kuudel alustame kingituste saatmist ning kevadel korraldame nii lauamänguõhtu kui ka suurejoonelise (kuid siiski keskkonnasõbraliku) ürituse suurematele hooandjatele. 
 
KAUGEL ME HETKEL OLEME?

Nii mängu strateegia kui ka osa küsimusi, mille oleme koostanud  keskkonnaspetsialistide abiga, on valmis. Oleme saanud mitmetelt ekspertidelt mängu huvitava ja hariva sisu kohta positiivset tagasisidet. Nüüd ongi veel vaja ECO RACE valmimiseks teha viimased sammud! 

VAJAME SINU ABI...

Hooandjate raha investeerime nii:

1. Soovime toota mängu taaskasutatud materjalidest. See on meie kontseptsiooni ja väärtuste kohalt ülioluline, kuna sel viisil säästame oma armast planeeti.

 • Testime erinevaid taaskasutusmaterjale, et valida lauamängu jaoks parim võimalik.
 • Leiame tootja Eestis, et mängu ökoloogiline jalajälg oleks võimalikult väike ning meie oma inimesed saaksid tööd ja tasu!

2. Viime läbi vähemalt 10 koolidele suunatud üritust edendamaks loodushoidu ja keskkonnateadlikku tarbimist läbi ECO RACE mängu. Meie lapsed on meie planeedi tulevik - aitame neil olla vastutustundlikud!

 • 38 hooandjat
 • 3368€kogutud 8000€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 05.Mar.2020

Sarnased projektid

Eesti robootika tulevik on helge!

 • 46%kogutud
 • 825€toetatud
 • 33 päeva veel

Puhume Võlukaelale elu sisse

 • 93%kogutud
 • 1680€toetatud
 • 18 päeva veel