Eesti Eriolümpia Abu Dhabi maailmamängudele!Kasutaja  EO Eesti Ühendus projekt kategoorias Sündmus

Eriolümpia on maailma suurim spordiorganisatsioon, mis ühendab juba 4,9 miljonit intellektipuudega inimest 172-st eri riigist. Sport annab kõigile neile inimestele parema tervise, eduelamuse, uued sõbrad ja muidugi kuhjaga rõõmu enese ületamisel. Ühtsesse kogukonda kuuludes saavad nad kõik tunda end väärtustatuna, kasvatada julgust ning panna oma võimed proovile.

Käesoleval aastal tähistab Eriolümpia oma asutamise 50. juubelit. Järjekorras 15ndad suvised mängud leiavad 2019. aastal aset Araabia Ühendemiraatide pealinnas Abu Dhabis. Seekordsed mängud on eriti suurejoonelised, kuna on oodata ligikaudu 7000 sportlast 170-st riigist.

EO Eesti Ühendus on väljas ajaloo kõige suurema delegatsiooniga, kuhu kuulub lausa 59 liiget - neist 41 sportlased. Eestlased asuvad võistlustulle kümnel spordialal: jalgpallis, korvpallis, kergejõustikus, ujumises, triatlonis, bowlingus, judos, bocces, sport- ja iluvõimlemises. 
 


 

Maailmamängud on Eriolümpias aasta suurimaks spordiürituseks ja iga sportlase unistus on neist osa võtta. Ettevalmistused toimuvad pidevalt nii individuaalsetes treeningutes kui ka ühislaagrites. Paljud juhendajad tegutsevad siinjuures paljuski vabatahtlikkuse alusel, panustades suure osa oma vabast ajast ja energiast. Kogu pingutus on aga kõike väärt, nähes sportlaste entusiasmi enese arendamisel ja nende elevust heade tulemuste saavutamisel.

Suurvõistlustega käivad paratamatult kaasas ka rohked kulutused: treeningute ja laagrite korraldamine, lennupiletid, võistlus- ja esindusriietus,  lisaks võistlusvarustus. Samas on sealt saadav kogemus ühe intellektipuudega sportlase jaoks hindamatu väärtusega - õppida tundma võõrast keskkonda ja kultuuri, luua uusi sõprussuhteid, arendada uusi oskusi, laiendada silmaringi jne.

Iga väiksemgi toetus viib meie sportlased lähemale elumuutvale kogemusele. Aitäh sulle, kes sa aitad unistusi täide viia!

Video ja foto: Johanna Eliise Kaskema

Rohkem infot:
Eesti Eriolümpia koduleht: http://eeo.ee/

Eesti Eriolümpia Facebooki leht: https://www.facebook.com/EestiEO/?fref=ts

Maailmamängude ametlik koduleht: https://www.abudhabi2019.org/

Sarnased projektid

TalTech Cheerleadersid maailmameistrivõistlustele USAsse

  • 9%kogutud
  • 230€toetatud
  • 41 päeva veel