Eesti esimene rahvusvaheline improteatrite festival Tilt!Kasutaja  Improgrupp Jaa! projekt kategoorias Teater

Mängi videot

Meie oleme Improgrupp Jaa! ja oleme korraldamas Eesti esimest rahvusvahelist improteatrifestivali Tilt!

18.-19. oktoobril näeb Telliskivi Loomelinnakus üles astumas kõiki eestimaiseid improtruppe ning lisaks sellele ka välismaalt külla kutsutud improteatreid. Samuti on toimumas mitmed improvisatsioonilise teatri töötoad, millest kõik soovijad olenemata näitlemiskogemusest saavad osa võtta.

Improvisatsiooniline teater erineb klassikalisest selle poolest, et laval sündivad lood on igal õhtul uued. Etendus valmib publiku silme ees, vaatajate poolt pakutavate sõnade abil, mis annavad näitlejatele tegutsemiseks inspiratsiooni. Sõnu pähe ei õpita ja tegevusliine kokku ei lepita. Kõik sünnib kohapeal.

Vaatamata sellele, et improteater on üle maailma väga populaarne, teatakse Eestis improteatrist veel suhteliselt vähe. Võib-olla olete Youtube ́i vahendusel kursis näiteks tuntud telešõudega „Whose Line Is It Anyway“ või „Improvaganza“, kuid kuulete alles esimest korda sellest, et ka Eestis tehakse improteatrit. Selleks, et aina arenevat impromaastikku ka teile paremini tutvustada otsustasimegi korraldada Eesti esimese improteatrifestivali, aga nagu näha, napib meil Eestis veel improtruppe, et omal jõul üks korralik festival maha pidada.

Tahame korraldada festivali, millel esinevad kõikide siin tegutsevate improteatrite (Eesti Improteater, Improkraatia, Improgrupp Jaa!) kõrval ka külalised Lätist (Rīgas Improvizācijas Teātris), Soomest (Clark & Addison), Suurbritanniast (Katy & Maria) ja Norrast (Det Andre Teatret). Ülevalolevas videos välja hüütud head rootsi sõbrad sel aastal meid siiski külastada ei saa, aga õnneks Jaa!-l sõpru jagub ja meile tulevad esinema hoopis norrakad. Kõigi esinejatega tutvuge kindlasti lähemalt festivali kodulehel http://improfestival.ee.

Siinkohal palumegi teie toetust, et tuua teile koju kätte külalisesinejad Lätist, Soomest, Suurbritanniast ja Norrast. Palume, et toetaksite meid külalisesinejate transpordi ja majutuse eest tasumisel.

Oleme teie abi eest ääretult tänulikud ning pakume teile vastu muuhulgas ka eksklusiivseid ainult festivali Tilt jaoks ja vaid Hooandja kaudu pakutavaid käsitööna tehtud aksessuaare tõusvalt käsitöötalendilt Anna Lutterilt. Neid saab näha ka siin!

Rohkem infot meie festivali kohta vaata http://improfestival.ee, jälgi meid Facebookis https://www.facebook.com/tilt.improfestival ja Twitteris https://twitter.com/TILT_Impro.

Anname koos Eesti improteatrikultuurile hoogu juurde! Täname ja loodame teid näha festivalil!
Teie Improgrupp Jaa! 

 

  • 93 hooandjat
  • 1673€kogutud 1544€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 14.Oct.2013

Sarnased projektid

Orbit Dance Co debüütlavastuse "Kompositsioonid" väljatoomine

  • 28%kogutud
  • 905€toetatud
  • 2 päeva veel