Eesti kurtide filmi ja teatri festivalKasutaja  ValgusNoored projekt kategoorias Sündmus

Mängi videot

MTÜ Eesti Kurtide Noorte Organisatsioon (EKNO) on noor ja ainulaadne ühendus Eesti kurtide noorte seas, mille ülesandeks on kuulmispuuetega noorte abistamine ühiskonda sulandumisel, oma koha leidmisel nii haridus- kui tööturul ning kuulmispuuetega noortele ürituste korraldamine.

Puuetega inimeste üldise sotsiaalse sidususe ja kvaliteetse elukeskkonna paranemisega on ka tõusnud kurtide kogukonna, sealhulgas noorte, eneseteadvus ja -väljendus.

Meie oleme noored vanuses 18-35 ning me korraldame Eesti Kurtide Filmi ja Teatri Festivali. Räägin natuke lähemalt meist. Kõige noorim Carola, olen mina siis kes seda kirjutab. Olen ainus kuulja meie seltskonnas ja sattusin kurtide kogukonda pool juhuslikult saatuse tahtel ajal, mil hakkasin õppima viipekeelt. Enamjaolt ma kontrollin õigekirja ning tegelen helistamisega, kui seda peaks vaja minema. Kert, justkui meie operaator kõps. Ta oskab kaameratega mida iganes ette võtta ja kokku filmida lausa imekspandavaid asju. Ta näeb maailma hoopis teistsuguse pilguga ja samamoodi ta ka filmib seda. Mihkel, kelle kätte saab usaldada kõik raha asjad ja tema kontrollib kulutusi, mida on vaja ja mida mitte. Vicy vapustav naine, kes loob imelise ja geniaalse sisuga näidendeid ning ideid tal alati jagub. Aivo, meie teine filmimees, kellel ideid ja mõtteid justkui varnast võtta. Koos on tehtud nii mõnigi film või videoklipp mida inimestega saab jagada.

Meie projekti algatajaks oli Kert, kes aastal 2010 käis veebifilmi konkursil, kus võttis oma lühifilmiga. Seal tal kahjuks hästi ei läinud, kuna kohtunikud olid öelnud, et video hääl võiks parem olla. Kert ei osanud sellele midagi vastata ning oli teadmatuses, kuidas tema, kurt, peaks saama häält monteerida või hästi teha. Sealt edasi hakkaski küpsema idee korraldada kurtidele oma festival, mis aitaks kaasa kurtide filmi- ja näitekunsti tutvustamiseni ja teadvustamiseni tavaühiskonnas.

Aastal 2011, 15. oktoobril oli esimene Eesti Kurtide Festival – Teatri- ja filmi tegemine, mis kujunes väga edukaks ning osalejaid ja pealtvaatajaid oli meie seltsis palju (kokku olid 150 inimest), mis algul üllatas korraldajaid tohutult.

Eelmise aasta video ja reklaam: (http://www.youtube.com/watch?v=6jd6mMkatrk, http://www.youtube.com/watch?v=fiPKE4vyUZk)
Kuna see sai edukas ja oli huvitav otsustati ka see kord teha festival, mis toimub 13.aprillil 2013 aastal.

Üritust vaatama on aga oodatud nii kurdid kui ka kuuljad.

Üritus toimub Tartus 13. aprill 2013 aastal.

Meil on erinevatest linnadest kokku kogunevad kurdid (u150), kelle eesmärk on esitada oma loomingut nii filmi kui ka näidendiga. Filmimiseks on antud aega piisavalt, kuid filmi nimi ja koostaja tuleb eelnevalt registreerida. Sama on ka näidenditega. Lavale esitamiseks pääsevad ainult eelnevalt registreeritud näidendid. Näidendite ja filmide vahel on ka paus, nagu tavaliselt teatrites, ning seal pakume me midagi kerget söödavat, juhul kui kõht tühjaks on läinud. Kohapeal me ka filmime kõike huvitavat lindi peale ning teeme sellest kokkuvõtliku video, mida on hiljem hea vaadata meenutades, või sõpradele näidata.

Lisaks on meil kohapeal ka kolme liikmeline zürii, kes hindab kõike laval toimuvat, ning omab mingeid teadmisi nii filmi kui ka teatri valdkonnas. Päeva lõpuks valitakse välja zürii poolt oma lemmik näidend ja film/video, mis ka autasustatakse. Auhinnad jagatakse kätte õhtusöögi ajal, kus inimesed saavad ennast mugavalt ja mõnusalt tunda ning ka oma tehtud tööd korduslühivideost imetleda. Lõpuks on ka võimalik publikul valida enda lemmik, kes saab publiku lemmiku auhinna.

Varsti, õige pea, läheb Facebookis käima mäng kus loosime välja kaks vabapääset üritusele, kuhu on oodatud nii kurdid kui ka kuuljad.

Meie eesmärgiks on kurtide tööd näidata ka kuuljate maailmale ning laiendada kurtide tegevust eestis sellepärast oleme otsustanud koostada ka DVD mida saaks näidata oma sõpradele nii kurtidele kui ka kuuljatele.

 

Sarnased projektid

Eesti väikseim festival RuhnuRahu 2021

  • 167%kogutud
  • 835€toetatud
  • 33 päeva veel