Eesti noolemängu meeskond WDF World Cup’ile RumeeniasKasutaja  Eesti Dartsi koondis 2019 projekt kategoorias Sport

Tere armas noolemängu ja spordisõber!

Inglise noolemängu ehk DARTSi juured ulatuvad päris kaugele minevikku – esimesed teadaolevad andmed sellest on pärit 14. sajandist. Loomulikult on tõsine erinevus tollastes ja tänapäevastes võistlusvahendites, kuid soov silma ja käe kooskõla täpsus proovile panna on säilinud.

Dartsi võib pidada üheks demokraatlikumaks sportlikuks tegevuseks, kuna märklaua kaugus viskejoonest (2,37 meetrit) lubab seda harrastada east ja soost hoolimata praktiliselt võrdsetel tingimustel. Tänapäeval enimlevinud mänguks on 501 duubel lõpuga.

Eestis võib dartsi algusajaks lugeda hiliseid 80-ndaid. Esimene nooleklubi loodi novembris 1997. Vaatamata pikale ajaloole, on darts (noolemäng) Eestis alles õiget hoogu sisse saamas ning viimase viie aastaga on mängijate arv viiekordistunud. Hoolimata hiljutisest jõudsast arengust pole Dartsi Liidul ühtegi rahalist toetajat, kes paneks õla alla ja aitaks Eesti paremikul oma taset veel kõrgemale tõsta, osaledes võimalikult palju välisvõistlustel. Samuti ei ole toetust riigilit ega EOK-lt. Seni on kõik see toimunud ja ilmselt toimub ka edaspidi igaühe isikliku rahakoti ja eelarvega. Kui lähiriikides on ühe võistluse kulu koos transpordi, ööbimiste ja osalusmaksudega suurusjärgus 300 eurot, siis Saksamaale või kas või Poola minek on juba 500-600 eurot. Kõik mängijad, kes käivad rahvusvahelistel võistlustel, teevad seda oma kulu ja kirjadega. Ka 2018. aastal sõitsid kõik koondise liikmed WDF Europe Cupile Bulgaariasse Eestit esindama enda isikliku finantseeringuga.

Meie, Andres Paal, Raido Kruusvee, Meelis Aule ja Erki Selling, kuulume selle aasta Eesti Dartsi koondisesse ning sõidame seekord meie riiki esindama Rumeeniasse, Cluj Napocas 7-12.10 toimuvatele WDF (World Darts Federation) World Cup'ile, et esmakordselt viia Eesti noolemäng maailmakaardile. Kogu meeskonna eelarve on kokku 4000 eurot. Loomulikult ei eelda me, et meid 100% toetatakse, mistõttu arvestame ka isikliku rahalise panusega, kuid iga väikegi toetus on meile abiks, esindame ju oma riiki oma perede eelarve arvelt. Ja siin me pöördumegi Hooandja abiga teie poole, et koos teha tükiest Eesti noolemängu ajaloost ja esindada Eestit esmakordselt Maailmameistrivõistlustel.

Meie meeskonna liikmed kuuluvad kõik Eesti noolemängijate tippu, keegi ei lähe Rumeeniasse turistina, me anname oma parima ja tahame näidata, et see spordiala areneb aastast aastasse ka Eestis ja me muutume paremaks. Kõigil koondise mängijatel on kogemusi erinevatelt rahvusvahelistelt võistlustelt Lätis, Leedus ja Soomes. Kuigi sealt me kõige säravamat medalit veel koju toonud pole, oleme tihti olnud 32 parima hulgas. Kõige parema tulemuse on hetkel saavutanud Meelis Aule, kui ta tuli 2016. aastal Trakai Castle Cup'i võitjaks.
 


 

Koondisest:

Andres Paal alustas mängimisega 2016. aastal hobiliigas, kus lõpetas 4. kohaga. 2017. aasta jaanuarist alustas ka juba kõrgema tasemega nädalamängudest ja karikavõistlustest osa võtmisega. Igapäevase treeninguga mängutase tõusis ning aastal 2018 jõudis ta juba Eesti meistrivõistlustel 3. kohale, tulid esimesed nädalamängu ja karikavõidud. Samuti kuulus ta WDF Europe Cup 2018 Eesti meeskonda Ungaris, kus Eesti sai 38 riigi hulgas 30. koha. Aastal 2019 täitus tema üks suurimaid unistusi ja sihte, saades Eesti meistriks. Nüüd on eesmärgid kõrgemad ja sihid kaugemal, tuua karikas koju ka rahvusvahelistelt võistlustelt, kus tase kõrgem ja oluline roll on ka kogemustel, mida soovime erinevatelt võistlustelt omandada. Hetkel Eesti reitingus nr 1.

Raido Kruusvee tegi noolemänguga tutvust aastal 2013 hobiliigas, kus sai kohe esimesel aastal 2. koha. Samaaegselt hakkas osalema ka nädalamängudel ja karikavõistlustel, kus tihti oli esimese 3 seas, sellele lisaks ka igapäevane trenn kodus. Karikate hulk on nende 5 aastaga kasvanud meeletult. 2019 aastal võitis ta EDL (Eesti Dartsi Liit) Premium liiga. Raido kuulus samuti 2018. aasta Ungris käinud Eesti koondisesse.  Ka tema eesmärgiks on tuua ühel päeval häid kohti rahvusvahelistelt võistlustelt, kuid selle saavutamiseks on vaja veel kogemusi. Hetkel Eesti reitingus nr 2.

Erki Sellin jõudis noolemänguni 2007. aastal. Osales aktiivselt enamustel nädalamängudel ja pea kõikidel karikavõistlustel, kus samuti saavutas palju kohti esikolmikus. Eredaim hetk oli aastal 2017, kui Erki jõudis peale edukat karikavõistlust Eesti reitingus esimesele kohale. Lisaks on Erki Eesti Dartsi Liidu president. Erki on üks neist inimestest, kes võtab igal võimalusel osa rahvusvahelistest võistlustest, mis annab suurvõistlustel palju juurde. Hektel Eesti reitingus nr 8.

Meelis Aule, kõige staažikam ja edukam liige meie meeskonnas, alustanud mängimist juba 2002. aastal. Meelis on kolmekordne Eesti meister aastatel 2016-2018 (Eesti meistrivõistlusi on peetud 4 korda). Meelise karikate ja edukate võitude rida on pikim koondisest. Mitmed aastad järjest oli ta alistamatu. Nagu kõik teised, on ka Meelis üks neist vähestest aktiivsetest mängijatest, kes tahab käia suurtel turniiridel nii palju kui võimalik. Eestis hetkel reitingus nr 3.

Meie meeskonnas on noolemängu armastajad, meil on soov seda Eestis edasi viia ja kanda ka meid maailmakaardile, nii nagu see on juba õnnestunud meie naabritel. Nagu juba eelpool öeldud, on seda raske teha üksi, seetõttu – teeme seda koos. Anna meile hoog sisse! Me täname!

Jälgi meid ka Facebookis.

 

  • 17 hooandjat
  • 2011€kogutud 2000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 12.Aug.2019

Sarnased projektid

Uued kardid noortele autosportlastele

  • 76%kogutud
  • 3800€toetatud
  • 4 päeva veel