Eesti teater augustis Tampere teatrifestivalileKasutaja  Liisa Ojaveer projekt kategoorias Teater

Mängi videot

4. – 10. augustini toimub Tamperes 46. korda Põhjamaade suurim teatrifestival Tampereen Teatterikesä, kus Eesti teatril on seekord suur ja võimas osa.

Korraldame koostöös Eesti Teatritagentuuriga festivali raames draamaslämmi, selle jaoks tõlgitakse Eesti näitekirjanike uusimaid tekste inglise/soome keelde, Tamperesse tulevad oma tekste esitama Paavo Piik, Martin Algus, Andra Teede, Andri Luup, Mari-Liis Lill. Lisaks draamalugemistele ehitame kaheks päevaks üles nn Draamamaa lounge, kus jagame värskemat teatriinfot.

Ettevõtmise eesmärk on esmalt tutvustada eesti uuemat draamat ja leida võimalusi nende lavastamiseks nii Soome kui Põhjamaade teatrites. Loomulikult on Põhjamaade suurimal teatrifestivalil osalemine oluline kogu Eesti teatrimaastikule, see on parim võimalus teatriekspordiks Skandinaaviasse ja kaugemalegi.

Festivali põhiprogrammi on valitud neli etendust Eestist, ühise nime alla “Case Viro”: Teater NO99 "Suur õgimine", R.A.A.A.M-i "Tühermaa", Cabaret Rhizome’i "Mutantants" ja Soome-Eesti ühistööna sündinud ning 2013. aastal Soome riikliku kultuuripreemia saanud Rakvere teatri etendus "Köök / Keittiö". Lisaks sellele on festivali kõrvalprogrammis Piip ja Tuut Teatri etendused lastele ja näitame NO99 legendaarset dokumentaalfilmi “Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?”. “Case Viro” kulmineerub 8. augustil Vaiko Epliku kontserdiga.

Eesti teatri invasioon Soome on võimalik vaid tänu headele ja pikaajalistele koostööpartneritele ja sponsoritele, tänu tublidele vabatahtlikele ja loomulikult teatrisõpradele, kes kõigest sellest osa saavad. Sihtgrupp on soomlased ja teised naabrid Põhjamaadest ning loomulikult 60 000 eestlast, kes Soomes elavad.

Et kõike seda parimal moel ellu viia, vajame veel veidi hoogu. Anna toredale teatrisündmusele hoogu, armas sõber!

Auhindade kättetoimetamine: Auhinnad toimetame kohale posti teel ja 4.08 algava festivaliga seotud kiireloomulisemate kingituste puhul helistame ja lepime toetajatega detailides kokku. Piduliku õhtusöögi osas saadame kutse.

Ette tänades ja pika paiga,

“Case Viro” koordinaatorid

Liisa Ojaveer ning Grete Ahtola


Suur õgimine, NO99 Tiit Ojasoo