Eksperimentaaletendus SPA Kasutaja  Annika Haas projekt kategoorias Teater

Mängi videot

Eksperimentaalkunstnikud Maike Lond ja Kaja Kann  lavastavad spetsiaalselt Peipsi-äärse kunstimaja ambulARToorium jaoks siinse vanausuliste kultuuriruumi eripära järgiva etenduse SPA ning esitavad selle kohapealse ruumi- ja ajatunnetuse kogemise järel.

Tasuta etendused antakse augustikuus kahel erineval päeval kahe nädala sees, kõik huvilised on oodatud! Hilissuvised Peipsi-äärsed vanausuliste külad elavad sel ajal aktiivses sibulasaagi koristuse rütmis. Pikad vene küla tüüpi tänavad on ääristatud kuivatuslavatsitega. Kohalikud sibulakasvatajad teevad viimaseid pingutusi saagi salvesaamiseks. Aastaring hakkab täis saama. AmbulARTooriumi kunstimajas avaneb Maike Londi ja Kaja Kannu lavastusega nö eriline SPA kohalikele inimestele, kelle käed ja selg on tööst kulunud. Lavastusliku eksperimendina toimub siin ühelt poolt füüsilise puudutuse ravi. Teine pool on kahe hinge segunemine; kaasaegse linnamaailma ja vanausuliste religioonile toetuva maailmavaate suhestumine. Maike ja Kaja tegelevad kaasaegsete loitsude, sõnumiste ja olemistega, lootuses, et erinevad kogemused ja maaimavaated saavad kokku punktis, kus kõigil hakkab hea ja kerge.

Eksperimentaaletenduse sügavamaks mõtteks ongi kohaliku ja välise maailma omavahelise sünergilise suhte loomine, et tekiks vastastikune mõistmine. Seega on eksperimentaaletenduse loojaks kõik kolm üksust - näitlejad, väljaspoolt vanausuliste keskkonda saabunud publik ja kohalikud elanikud nii pubikuna kui osalistena etenduses.

Sarnased projektid

Komöödia "Rollimäng" väljatoomine

  • 83%kogutud
  • 1835€toetatud
  • 10 päeva veel