Näitus "Ellamaa elektrijaama sajand"Kasutaja  MTÜ Eesti Mootorispordi Ajalugu projekt kategoorias Kunst

Mina olen Tiiu Niglas ning olen MOMU Mootorispordi Muuseumi perenaine.

Kõik, kes on MOMU juba külastanud, on märganud seda erilist hoonet, milles asume. Kuna vana Ellamaa elektijaam tähistab sellel aastal 100 juubelit, siis on minu suur soov luua näitus, mis tutvustab selle hoone ajalugu läbi sajandi. Plaanime näituse publikule avada 17. juunil 2023! Kõikidega, kes toetavad Hooandjas meie projekti, võtame ühendust juuni teisel nädalal!
 


Tallinna Tehnikaülikooli muuseum
 

Kes on näituse tuumik-tiimis?

Näituse kuraator on arhitektuuri ajaloolane Carl-Dag Lige ning ta kirjeldab loodavat näitust järgnevalt:

Näitus otsib vastust küsimusele mis tegi Ellamaa elektrijaama eriliseks ning milles seisnes selle tähtsus Eesti elu moderniseerimisel 1920.–1930. aastatel. Jutustame Ellamaa elektrijaama kui silmapaistva ehitise ja selle ümber kasvanud Turba asula loo. Põhifookus on elektrijaama arhitektuuri- ja ehituslool. Eksponeeritakse ansambli arhitekt Aleksandr Wladovsky jooniseid ja mitmeid varem avaldamata arhiivifotosid. Tutvustatakse ka teisi elektrijaama juurde kuulunud või sellega seotud hooneid – kontorihoonet, töötajate elamuid jm. Näitusel tutvustatakse ülevaatlikult ka seda, kuidas turbast elektrit toodeti ning millist tehnoloogiat selleks kasutati.
 


Eesti Ajaloomuuseum
 

Näituse arhitekt on Villem Tomiste, kes kavandab MOMU välialale intiimse platsi, millel eksponeeritakse näituse sisu. Ringjas ala on ääristatud justkui maapinnast välja kasvavate õhuliste stendidega. Suve jooksul sirguvad ronitaimed vallutavad tasapisi infokandjate kandekonstruktsioonid põimudes nendega üheks tervikuks. Näitusesaali seintel kasvavad liaanid värvivad ekspositsiooni igal aastaajal eri värvi, kutsudes külastajaid siia ikka tagasi, et uudistada uuenevaid näitusi või pidevas muutuses elavat loodust.
 


Stuudio Tallinn
 

Näituse graafiline disainer Margus Tamm, keeletoimetaja Kerli Linnat, tõlkija Juta Ristsoo.

Aitäh kõikidele, kes te elate kaasa ja toetate MOMU Mootorispordi Muuseumi tegevust ning selle erilise näituse loomist!

  • 107 hooandjat
  • 10195€kogutud 10000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 09.Jun.2023