Ergo Kukk raudmeheks 2018Kasutaja  Ergo Kukk projekt kategoorias Sport

Sportimine ja tervislik eluviis peaksid olema enesestmõistetavad igaühele. Kuid pole vahet, kas tegemist on tippsportlase või pühapäeva harrastajaga, kõigil on vaja sportlikke eesmärke, mis hoiaksid motivatsiooni üleval ning aitaksid teha seda esimest sammu koduuksest välja spordiradadele.

Olles tegelenud väga pikalt murdmaasuusatamisega, siis tunde rassida oma eesmärgi nimel pole mulle miskit uut. Kuid kui enne Kaitseväkke astumist otsustasin kõrgemal tasemel suusatamisega lõpparve teha, said seejärel otsa ka eesmärgid, mis oleksid mind korralikult motiveerinud. Trenn on olnud ja on kindlasti ka tulevikus mu elus lahutamatu osa, kuid pelgalt enda vormis hoidmiseks mulle ei piisa.

Seetõttu olingi tõeliselt põnevil, mil kuulutati ametlikult välja 2018. aasta augustis toimuv täispikk triatlon IRONMAN Tallinn. Silmad läksid särama ning pulss tõusis lakke. 3,8 km ujumist, 180 km rattasõitu ja 42,2 km jooksmist. Piisas kümnest minutist,  kui olin endale peas kinnistanud mõtte, et järgmine aasta lähen ma täispikale triatlonile.

Olen läbinud korduvalt erinevaid maratone nii suusatades, joostes kui ka rattaga sõites, kuid seekord on tegemist hoopis teisest klassist ettevõtmisega. Sest see saab olema raske ning ettevalmistusega on vaja alustada juba sel sügisel. Kuid eks need spordihinged olegi pigem masohhistlike kalduvustega ning aina raskem väljakutse on justkui vesi meie veskile.

Aga lisaks sportliku vajaduse rahuldamisele kannab see projekt minu silmis ka suuremat eesmärki - olla eeskujuks paljudele enda vanustele ning noorematelegi. Nakatada neid natukenegi spordipisikuga ning näidata, et kasvõi tunnike päevas aktiivset sportimist on hea mitte ainult kehale vaid hoiab ka meele erksa ja tuju positiivsena.

Talvel väikestele lasteaia mudilastele suusatrenni andes on lihtsalt niivõrd lahe ja elurõõmus näha kõike seda sära nende silmis, mil esimest korda suusad alla saadakse. Olgugi et esimesel tundidel on nad rohkem lumel kui püsti, on neil nägu naerul ning tuju hea. Trenn peab olema fun, et me seda nautida saaks ja seda mitte ainult lastel, vaid ka täiskasvanutel. Loodan selle projekti käigus teha oma pikad trennid võimalikult huvitavaks ning jagada neid teadmisi kõigiga, kel vähegi huvi.

Eesmärgid on täispika IRONMANi läbimisega suured, kuid nagu videos mainisin, siis üksi rügades on raske kaugele jõuda. Seepärast loodan, et võtate osa minu ühisrahastusprojektist ning olete osake selle eesmärgi saavutamisest.

75% sellest kogutud rahast kulub ettevalmistusvõistluse IRONMAN 70.3 Otepää ja IRONMAN Tallinna triatlonide registreerimistasudele ning ülejäänud treeningvahendite soetmisele, mida sellel kolmel alal on üsnagi palju. Korralik ratas on juba olemas, kuid lisaks tuleb triatlonis ka ujuda ning joosta, kus korralik varustus äärmiselt vajalik, eriti veel sellisel hullumeelsel võistlusel.
 


 

Praeguseks on minu meeskonnaga liitunud juba Profiles Studio, kes pani kokku selle vinge video ning triatlone korraldav Trismile klubi, kes aitab professionaalsete ja põnevate treeningutega.

Tänutäheks tuleb võistluse jaoks välja kindlasti triatloni kombe, kuhu on peale trükitud kõigi teie lahkete toetajate nimed. Lisaks olles tegelenud väga pikka aega murdmaasuusatamisega ning talvel hoolitsenud ka suusatajatest järelkasvu eest, siis suurematele toetajatele saan anda lume saabudes eratunde suusatamise põhitõdedest.

Olen kindel, et üheskoos tegutsedes suudame selle eesmärgi täita ning järgmise aasta augustiks on Eestis üks raudmees juures.

#RaudKukk2018

facebook.com/ergo.kukk

 

Sarnased projektid

Kiire kardisportlane Mia vajab teie toetust!

  • 0%kogutud
  • 0€toetatud
  • 51 päeva veel