Erivajadustega laste elamusreis LapimaaleKasutaja  Ruutlind Ruudi Lastefond projekt kategoorias Kodanikualgatus

KALLID HOOANDJAD, MEIE SUURIMAKS SOOVIKS ON REISILE VIIA KOLM LAST JA SELLEKS VAJAME KOKKU 2300 EUROT EHK 200%.

SUUR AITÄH, TEISE LAPSE REISIRAHA ON TEIE ABIGA JUBA KOOS!

Tere, meie oleme Tanel ja Anne-Mari - kaks noort hakkajat inimest uuest heategevusorganisatsioonist nimega Ruutlind Ruudi Lastefond ja meie oleme kokku tulnud selleks, et korraldada regulaarseid üritusi, väljasõite ja avastusreise piiratud võimalustega lastele, kel neist mitteolenevatel põhjustel puuduvad elus positiivsed väljundid.

Kas sina mäletad oma lapsepõlvest sündmusi, mis tegid sind õnnelikuks ja mida siiani meenutad?

Kas oleksid tahtnud oma perega koos teha rohkem väljasõite loodusesse, käia rohkem toredatel üritustel või veeta rohkem aega heade sõprade seltsis?

Eestis on palju lapsi, kes materiaalsetel või tervislikel põhjustel ei saa osa võtta isegi klassiekskursioonidest ja käia koos eakaaslastega kinos või teatrietendustel. Nendel puuduvad võimalused tegeleda kooliväliste tegevuste või hobidega. Nad võivad olla natuke häbelikud ja vajavad võimalusi saada uusi sõpru, kellega koos ühistel üritustel käia ja lapsepõlvest rõõmu tunda nii nagu iga teinegi laps.
 


 

Usume, et igal lapsel on täisväärtuslikuks eluks vaja häid õpivõimalusi, lähedaste inimestega koos veedetud kvaliteetaega, hobisid, sõpru ja ka maailma avastamist läbi erinevate positiivsete elamuste ja kogemuste. Teeme koostööd erinevate heategevuslike organisatsioonidega, et üheskoos pakkuda nendele lastele seda, millest neil elus kõige rohkem puudust on.

Ruutlind Ruudi Lastefondi tiim keskendub inspireerivate mälestuste loomisele, et asendada nende laste senised negatiivsed kogemused positiivsete elamustega, ükskõiksustunne armastusega elu vastu, kõrvalejäetuse tunne ühtekuuluvustundega ning tõestada, et elu on täis imesid ja unistuste täitumist. Toredate lapsepõlveelamuste kaudu tahame luua neile soosivamad tingimused enesearenguks, et aidata neil paremini ette valmistuda täiskasvanuks saamisel.

Oleme valinud oma esimeseks suuremaks elamuseks LAPIMAA AVASTUSREISI, mis toimub 18.-23. detsember ning sellel osalejateks lapsed sellisest armsast Jõhvis asuvast päevakeskusest nagu Puuetega Laste Tugikodu Päikesekiir.

Puuetega Laste Tugikodu Päikesekiir on Eestis väga ainulaadne asutus, mis pakub puuetega lastele võimaluse tunda end võrdsena kõikide teiste lastega - mängida, suhelda, rõõmsaid tegevusi koos teha. Meie Ruutlind Ruudiga tiimiga tahame viia nendele antud võimaluse veel kaugemale ja kingime neile elamuse kogeda tõelist maailma.

Juba detsembris viime lapsed oma tavakeskkonnast välja, kaugele Lapimaale, et näidata kui suur on maailm ja millised on selle imelised võlud ja võimalused. Sellest reisist saab meie kõikide eelseisvate ühistegevuste ja uue sõpruse algus.

Kas teadsid, et Eesti ühe suurima reisikorraldaja sõnul on nende 24 tegutsemisaasta jooksul nende reisil käinud vaid üks ratastoolis inimene? See tegi meid ääretult kurvaks. Aga oleme teel, et seda muuta.

Mis oleks, kui meie saaksime kaasa aidata sellele, et juba selle generatsiooni erivajadustega lapsed oleksid tulevikus täiskasvanuna avatumad, julgemad ja enesekindlamad?
 


 

Hetkel on selle avastusreisi jaoks kogunenud juba 1035 eurot ja saame ühele lapsele selle elamuse kindlasti kinkida.

VAJAME SINU ABI, et saaksime selle Lapimaa suurelamuse kinkida veel ühele erivajadustega lapsele ja selleks peame kokku saama olemasolevale lisaks 1150 eurot.

Kuid kui raha koguneb oodatust rohkem, siis teeme sellega üllatuse ka kolmandale või neljandale lapsele.

Lapsed reisivad Lapimaale koos ühe oma vanemaga ja kaasame ka erivajadustele spetsialiseerunud saatja.

Lapimaa elamuskingitus sisaldab kõike - transporti Tallinnasse, majutust hotellis, täistoitlustust kogu reisi vältel, laevapileteid Tallinn-Helsingi-Tallinn, sõitu mugavas Germalo reisibussis Lapimaale, reisikindlustust, päris jõuluvana külastust Pajakülas, põhjapõdrafarmi külastust ja reega sõitu, Husky kutsude kelgusõitu põlislaanes, meelelahutust ja palju, palju muid üllatusi.

Kui tunned, et meie tegevusel võiks olla hea mõju ka pikemas perspektiivis ja saaksime panna aluse uuele viisile piiratud võimalustega lapsi aidata, siis toeta meie esimest (enese)avastusreisi ja sellest saab alguse nende ja paljude teiste laste jaoks täiesti uus suurte elamuste elujärk.

Täname, et toetad seda, et kõikidel lastel oleksid elus võrdsed võimalused mitmekülgseks enesearenguks!

www.ruutlindruudi.ee
www.facebook.com/ruutlindruudi
Puuetega Laste Tugikodu Päikesekiir koduleht www.sunbeam.ee
 


 

 • 47 hooandjat
 • 1716€kogutud 1150€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 27.Nov.2016

Sarnased projektid

Vaimse tervise toetusgrupid LGBTQ+ inimestele Tartus

 • 106%kogutud
 • 2125€toetatud
 • 26 päeva veel

Anname hoogu Kadrina Tammepargi loomisele

 • 118%kogutud
 • 5326€toetatud
 • 10 päeva veel

Suvelavastus "Võluöö ulgumerel"

 • 63%kogutud
 • 6189€toetatud
 • 12 päeva veel

Side ja Laptopi muuseumi laiendamine

 • 28%kogutud
 • 636€toetatud
 • 40 päeva veel

Aitame Urho Kaleva Kekkoneni pronkskuju Käärikule

 • 34%kogutud
 • 2209€toetatud
 • 39 päeva veel