EST-929 Talisurfi MMileKasutaja  Boris Ljubtšenko projekt kategoorias Sport

Tere!

Olen Boris Ljubtšenko, 27-aastane Hiiumaa Spordikooli purjelaua- ja talisurfi treener.

Surfamine on minu kirg ja hobi, millega tegelen aastaringselt ning käin võimalusel nii paljudel võistlustel, kui saan. Olen enda järjekindlusega saanud omale ka toetajad- näiteks talisurfi kelgu näol (Hiberna) ning Surfshop. Koostöös Hiiusurfshopiga sain soetatud kaasaegse ja konkurentsivõimelise taglastuse.

Olen osalenud viimasel kolmel talisurfi maailmameistrivõistlusel, millest viimasel kahel olen saavutanud mõlemal korral 2. koha slaalomi distsipliinis, üldarvestuses ning sellega seoses ka Eestis pälvinud tiitli „Aasta talisurfar 2017”. 2016. aastal toimus talisurfi MM Eestis, Võrtsjärvel, üle-eelmine aasta Venemaal ja eelmine aasta Soomes.

Kuna eesmärk on osaleda ka Eesti Meistrivõistlustel, Euroopa Meistrivõistlustel (mis toimuvad mõlemad Eestis või viimane varuvariandina muus Baltiriigis) ja WISSA talisurfi MM-il, siis vajaksin Hooandjate abi.

Kuna 2019. aasta algul toimub see aga USA-s Wisconsinis, siis sinna kohale saamine kogu varustusega omapäi finantseerides on liiga kulukas ning jääksin hätta. Soov osaleda on aga suur. Saades tänu Hooandjatele kokku vajalik eelarve sõiduks, oleks eriliset palju motivatsiooni, et võtta sel aastal esikoht! See aasta ma kavatsen samuti end mitte tagasi hoida ja anda endast kõik, saavutamaks maksimaalne tulemus. Tänavu on eesmärk ka viia talisurf uuele tasemele tuntuse poolest.


Mis on talisurf?

Nimelt talisurf on tulenenud purjelauaspordist 70-ndate keskel. Purjelaua asemel on kelk uiskudega või suuskadega. Uisukelk oma ehituselt meenutab suurt rula, rataste asemel terad. Puri kinnitub ette ja sõit on põhimõtteliselt sama, mis purjelauaga kuid on üks aga: kiirus tõuseb kiiremini ja 100 km/h pole teab mis saavutamatu number.
Lähemalt all oleval lingil.
https://reporter.postimees.ee/4016191/eestis-kogub-jarjest-suuremat-populaarsust-talisurf

Tänades,
Boris Ljubtšenko EST-929 Ristna Lainetel. Foto: Raul Harro 
Venemaa Wissa 2017 treening. Foto: Alexey Shabanov   • 73 hooandjat
  • 2820€kogutud 2600€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 10.Jan.2019