Festival Ladyfest Tallinn 2015Kasutaja  MTÜ Oma Tuba projekt kategoorias Sündmus

Mängi videot

Ladyfest palub hooandjate toetust festivali Ladyfest Tallinn korraldamiseks.

Meie, Ladyfesti tiim, soovime korraldada Eesti ainukest feministlikku festivali – Ladyfesti, mis on korraga nii feministlik liikumine kui ka sündmus. Tegemist on iseseisva, sõltumatu mittetulundusliku DIY (tee-seda-ise) algatusega. 2015. aasta Tallinna Ladyfest on järjekorras juba viies! Meie kohta vaata lähemalt siit.

Tallinna Ladyfest on sündmus, mille eesmärk on luua keskkond, kus naised ja traditsioonilises soosüsteemis ja rolliootustes kahtlevad inimesed saavad üles astuda ja oma teadmisi-kogemusi jagada. Samuti tahame feminismist ja võrdõiguslikkusest huvitatutele pakkuda nädalaks väljaspool sotsiaalmeediat asuvat kohtumispaika.

Loodame festivaliga tiivustada naisi, seksuaal- ja soovähemusi olema aktiivsed ja tegema asju nii nagu nad tahavad, esitama väljakutset iganenud rolliootustele, reageerima naiste ja teiste vähemusgruppide sotsiaalsele ja struktuursele ebavõrdsusele ja toetama üksteist oma tegemistes. Festivali publikuks on kutsutud kõik, kes soovivad tulla, sõltumata soost, vanusest, rahvusest vmt.

Festival toimub vahemikus 3.–7. märts 2015, vahetult enne naistepäeva.

Festivalil saab osa võtta:
- töötubadest (näiteks tehnika parandamise töötuba; soo- ja identiteedi teemat avav mänguline töötuba; töötuba transsooliste inimeste toetamise kohta, maadluse töötuba; seksistlikku linnaruumi analüüsiv töötuba);
- proosaõhtust „Naine ja naine” ja mono-etendusest „Tanknaine”!
- feministlike (ja) queer-filmide programmist kinos Artis;
- live-bändide-, tantsu- ja tralliõhtust ehk Ladyfesti lõpupeost kultuuriklubis Kelm;
- ja paljust muust.

Programm saab täielikult paika veebruari lõpus ja see läheb üles Ladyfesti kodulehele www.ladyfest.ee. Kindlasti pange end ka Facebookis meie jälgijaks, et üritustega kursis olla.

Kuigi korraldame festivali vabatahtlikkuse korras, vajame organiseerimiseks ka rahalist tuge. Hooandjate toetust vajame, et katta festivali teavituskulud, esinejate honorarikulud ja töötubade läbiviimiseks vajalike materjalide kulud.

Toetajatele tänutäheks kingime muu hulgas ka omatehtud märkmikke ja vihikuid. Nimelt läheme tiimiga Tartu Trükimuuseumisse ja otsime erilise hoolega välja kõige põnevamate ja erilisemate pealkirjadega raamatud ning teeme neist uued vihikud ja märkmikud just teile, head hooandjad.

Sarnased projektid

Planetaariumi avamine Tallinnas

  • 87%kogutud
  • 17480€toetatud
  • 10 päeva veel