Etenduskunsti lavastus "Fish out of water"Kasutaja  Johhanna Anett Toomel projekt kategoorias Teater

Me saime kokku ja me saime üheks.

Fish out of water on lavastus, mis uurib armastusest (ja sugutungist) tõukuvaid partnerlussuhteid.
Millal saab armumisest armastus ja millal armastusest meie?
Kas armastusega kaasnev meie tekitab täiuslikkust või hoopis dissonantsi?
Kas emotsionaalse ühtesulamise tulemusel moodustuv meie on uus olend või säilivad selles mõlemad isiksused?
Ning kui evolutsiooniliselt on meie tugevam vorm, siis kas ühel päeval kasvame kõik oma partneritega kokku ja moodustame uue liigi?

 


 

Tere Hooandja!

Meie oleme Lemoot kompanii. Kamp noori ja pealehakkajaid etenduskunstnike, kes on pikalt tööd teinud, et valmiks meie esimene ühine lavastus - Fish out of water. Nüüdseks on lavastus peaaegu valmis, ent endiselt on õige pisut puudu, et lavastus jõuaks oma parimasse vormi.
 


 

Fish out of water on etenduskunsti lavastus, mis uurib armastust kui meid ühendavat ent ka lahutavat nähtust ning küsib, kas läbi armastuse ühte kasvamine on täiuslik harmoonia või tekitab hoopis dissonantsi. Kas mina, mis kasvab suhtes üle meieks on uus olend või jäävad inimesed ikkagi endiks. Ning kui evolutsiooniliselt on meie tugevam vorm siis kas ühel päeval kasvavad kõik armastajad külgepidi kokku?

Fish out of water leiab absurdi ja ilu armastuses, mida kogevad inimesed, aga ka loomad ning üritab selles veidras maailmas leida veidigi stabiilsemat jalgealust.
 

Lavastuse meeskond:

Lavastaja: Johhanna Anett Toomel
Etendajad: Helina Karvak ja Johhanna Anett Toomel
Dramaturg: Helle Mari Toomel
Kunstnik: Kärt Petser
Helikunstnik: Michael Gugliotti
Valguskunstnik: Karolin Tamm
Kostüümikunstnik: Kersti Telkinen
Produtsent: Evelin Lagle-Nõmm

Kestus: 50 minutit
 


 

Johhanna Anett Toomel on tantsukunstnik, etendaja, õpetaja ning keegi, kes armastab tantsust rääkida ja kirjutada. Oma töös uurib ta inimkeha võimalusi ja piiranguid, mida see liikumisele pakub. Viimastel aastatel tegeleb aktiivselt etenduskunstniku olemuse lahti mõtestamisega, et leida erinevaid võimalusi, mida selline lähenemine kunstile pakub. Lavastades üritab leida tasakaalu tantsu- ja etenduskunstniku vahel, sidudes suuri narratiive tantsukunstile omase kehalisusega. Viimati sai tema lavastust "A Place Called Unknown" näha Teatri Festivalil Draama.

Hooandjate toetust vajame, et anda viimased lihvid lavakujundusele, kostüümidele, rentida valguslahenduseks vajalikku tehnikat ning liikuda etenduskohtade vahel.
 

Mängukava:

29. ja 30. august Koidu Seltsimaja Viljandis
28. september Kanuti Gildi Saal Tallinnas
6. oktoober Uus Teater Tartus

Lavastuse meeskonna loometööd on toetanud ka Eesti Kultuurkapital.