Future lavastusprojektKasutaja  Anne Tamm-Kivimets projekt kategoorias Teater

Future lavastusprojekt on välja kasvanud samanimelisest tantsuloomingufestivalist, mille esimene toimumiskord jääb pea paarikümne aasta taha ning mida vedasime kaheteistkümnel järjestikusel aastal.
 


 

Vahepeal olime mõned aastad pausil ja siis alustasime pisut uutmoodi. Põhiidee jäi samaks - pakkuda noortele loojatele võimalust esitleda oma loomingut ning saada tagasisidet valdkonnas tegutsevatelt inimestelt, kuid nüüd said osalejad tuge ja tagasisidet kogu loomisprotsessi vältel. Alustati ühisest teemaotsingutest, viidi läbi kompositsiooni – ja valguskujunduse töötoad, tagasisidet oma töödele saadi nii loomise keskel kui etenduse järgses arutelu ja tagasiside ringis.

Selleaastase Future lavastusprojekti käigus toome lavastuse välja noorte ja juba väljal tegutsevate professionaalide koostöös. 

Lähtume rännaklavastuse põhimõttest, kus toetame vaataja ja etendaja vahelist vahetut kontakti, viies vaatajad rännakule läbi erinevate ruumikeskkondade, kus toimuvad väikesed lühilavastuse formaadis lavastuskillud ja installatsioonid.

Etendused toimuvad Tartus, 13. juunil
  
Rännaklavastus saab alguse lõhkumistoast Ventiil (Peetri 26) ja liigub läbi hooviala Tartu Budoklubi matisaali ja sealt edasi Just Tantsukooli saali (Liiva 41).
 


 

Mida noored soovivad publikule öelda:

Soovime näidata publikule, kuidas me päevast päeva võtame omaks ühiskonna/sotsiaalmeedia utoopilisi standardeid, mille järgi mõõdame nii ennast kui ka teisi. Milline näeb välja võitlus nende ja iseendaga. Tahame panna inimesi mõtlema, asju ilustamata. (Roosi Mai ja Anett)

Kuidas võim mõjutab inimest üldiselt, kuidas võim kandub ja muundub inimeste vahel ning kuidas võimu saab seda mõjutades ära kasutada. (Piia Marie ja Riin Värton)

Milleks oodata nii kaua, et me näeksime praegust ilu vaid tulevikus. Väikesed asjad loevad ja see on meie kätes midagi paremaks teha. Ärme pane planeedi saatust nende inimeste kätesse, kes sellest midagi ei tea. Teeme nii, et inimesed teaksid ja saaksid ise kogeda kõiki neid imelisi võimalusi, mis meile on pakutud. (Kelly, Kirke ja Eliise)

Idee on teadvustada inimestele, kui palju liigseid asju meil on, kui palju jäätmeid me toodame. (Marlene)
 

Lavastusprotsessi toetav meeskond:

  • Helle Mari Toomel - FUTURE üritustest on osa võtnud nii tantsija, looja kui korraldajana. Hoolitseb lavastuse ja kogu projekti visuaalse terviku eest, aitab noori korralduslikes küsimustes ja leida neil sobivad kunstilisi ja visuaalsed lahendusi
  • Johhanna Anett Toomel - Aitab noortel siduda tantsulised ja tegevuslikud elemendid ning mõtestada etendaja olemust - kuidas ehitada karakterit, kuidas kasutada lavakujundust ja rekvisiite lähtuvalt tegevusest
  • Jaan Ulst - FUTURE üritustest on varasemalt osa võtnud nii tantsija, looja kui noorte juhendajana. Aitab noori koreograafia loomisel ja arendamisel ning ruumi ja liikumise sidumisel, aitab mõtestada
  • Raido Mägi on FUTURE'l ühel või teisel kujul kaasa teinud juba alates 2003. aastast. Toetab tantsulise kompositsiooni loomisel ja aitab mõtestada
  • Marika Palm on FUTURE 2021 noorte nõustaja ja toetav dramaturg ja aitab teksti kasutamisel  
  • Mari-Riin Paavo ja Sander Aleks Paavo on FUTURE'le valgust loonud alates 2018. aastast. Nende teemaks on visuaalne dramaturgia ning nad aitavad noori valguskujunduse tehnilistes ja teoreetilistes küsimustes ning julgustavad looma raamist välja valguslahendusi 

Hooandja abil soovime katta valgustehnika ning ruumide rendi ja rekvisiitide ja kostüümide soetamise kulusid.
 


 

Jooksvalt saab meie projekti kohta infot meie Facebooki lehelt

Heade soovidega

Anne Tamm-Kivimets, Future projektijuht

justtants@gmail.com
tel 5523329
 

Sarnased projektid

Eesti Noorte Muusikaliteatri muusikal "HIGH SCHOOL MUSICAL: ON STAGE!"

  • 2%kogutud
  • 75€toetatud
  • 27 päeva veel