Üle-Eestilise Noorte Muusikaliteatri draamamuusikal "Hammasrataste vahel"Kasutaja  MTÜ Eesti Noorte Muusikaliteater projekt kategoorias Teater

Mängi videot

Tere kallid Hooandjad!

Minu nimi on Kaarel Orumägi ja ma olen Üle-Eestilise Noorte Muusikaliteatri looja ja kunstiline juht.

Üle- Eestiline Noorte Muusikaliteater loodi 2013. aastal kolme tegusa noore poolt ning siiani on muusikaliteater tegutsenud projektiteatrina. Selle aja jooksul oleme välja andnud kaks täispikka muusikali ning teinud hulgaliselt väiksemaid kontserte ja ülesastumisi. Kuna muusikali lavastamine ja prooviprotsessi korraldamine on küllaltki kulukas ning muusikaliteatri missioon on pakkuda võimalust kõikidele noortele astuda üles peaaegu professionaalsel muusikalilaval, siis vajame me just teie abi kallid hooandjad.

Muusikaliteatri kodulava asub Türi kultuurikeskuses, mis sai mõned aastad tagasi renoveerimise käigus endale väga võimsa heli- ja valgustehnika, luues võimaluse nii nõudliku žanri, nagu seda on muusikal muusikal, lavastamiseks. Ometi jääb meil puudu mõningatest tehnilistest detalidest, mis on muusikali juures väga olulised. Kõige täpsem näide on peamikrofonid.

Muusikaliteatri kahe lavastuse ja lugematute kontsertide ning ürituste ajal on Türi kultuurikeskuses proove teinud üle saja laulja, tantsija ja näitleja. Türist on saanud nende jaoks justkui teine kodu ning seetõttu naasevadki nad alati suure optimismi ja entusiasmiga.

Muusikaliteatri slogan'gi ütleb "MUUSIKALITEATER ÜHENDAB!". 2015. aasta aprillis toimusid kuues eesti linnas muusikaliteatri katsed, kus sai kandideerida just sellesuvisesse muusikali. Seetõttu pole muusikaliteatril kindlat truppi ning enne igat uut lavastust toimuvatel katsetel anname me võimaluse ka uutele noortele muusikalilavale pääsemiseks.

Lisaks sellele, et enamus muusikaliteatri näitlejatest, tantsijatest ja lauljatest on noored, on ka muusikaliteatri kunstiline ja tehniline tiim kokku pandud noortest tegijatest, kellest paljud õpivad omal erialal erinevates Eesti ülikoolides, kuid mõningad on ka lihtsalt tahtmist täis ja andekad noored, keda konkreetne eriala huvitab. Üle- Eestiline Noorte Muusikaliteater pakub noortele võimalust valida paljude erinevate ametite vahel. Kui sa soovid, ei pea sa järgmises lavastuses olema enam mitte näitleja, vaid võid olla ka juba ka grimmeerija, lavastaja assistent või kas või pürotehnik...

Muusikaliteatri proovide ja etenduste ajal on alati kohal olnud ka professionaalne võttemeeskond, kes jäädvustab kvaliteetselt tehtud tööd. Ometi on tehnika rent küllaltki kulukas ning seetõttu vajame me teie õlga, et meeldiv ühendada kasulikuga ning seda traditsiooni jätkata.

Kallid Hooandjad. Me jääme teile lootma, sest ainult teie abiga saame ka edaspidi pakkuda noortele võimalust astuda muusikaliteatri lavale kvaliteetse tehnika ja professionaalsete juhendajate käe all. Ning kes teab... Võibolla algab just mõne noore kuulsusrikas elutee meie muusikaliteatri lavalt. Andke neile see võimalus ning kohtume juba augustis Türil.

Muusikaliteatri tegemistega saab tutvuda facebooki aadressil.

Küsimuste, ettepanekute ja pakkumistega võib pöörduda meiliaadressil: noortemuusikaliteater@gmail.com

...MUUSIKALITEATER ÜHENDAB...

  • 28 hooandjat
  • 1121€kogutud 1000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 09.Aug.2015

Sarnased projektid

Asva audioraja loomine

  • 39%kogutud
  • 709€toetatud
  • 12 päeva veel