Hiidlaste-Saarlaste köieveduKasutaja  Jaana projekt kategoorias Sündmus

Juba ammustest aegadest on teada, et hiidlastel ja saarlastel on omavahel eriline suhtlus. Küll nad tögavad teineteise kallal, siis jälle käivad koos saunas ja lõpuks jõuab asi ikka korraliku naljaviskamiseni teineteise üle... ja pole midagi teha… mandrimehed ei mõika kohe üldse seda.

Nüüd on aeg nalja tegemine mõneks ajaks kõrvale heita ning teha mehetegusid. Sellest on nii hiiu kui saare inimesed juba ammu unistanud, et saaks üle mere naabritega sotid selgeks – ja nüüd on see päev käes. 11. juunil 2016. aastal veetakse üle Soela väina mehine köis ja “tõmmatakse saared omavahel kokku” - kes lähemale tõmbab on tugevam! Hiiumaal võetakse köis vastu Sõru sadamas ning Saaremaal Soela sadamas.

Antud sündmusega soovime pakkuda ka lahenduse ammu üles kerkinud teemale "saartevaheline püsiühendus”. Seniste lahenduste hulgast ei ole läbi käinud saarte teineteisele lähemale nihutamine. Mõlema saare tublid rammumehed, kohalikud ja külalised on köit vedamas ja näitamas enda saare tugevust.

 

Head hooandjad!

Teie abiga loodame soetada 10 kilomeetrit köit, mille saame 11. juunil 2016 kahe saare vahele üle mere panna, ning selle abil jõudu proovida. Tegu saab olema ajaloolise hetkega, sest sellist tempu pole varem tehtud. Kui toetad meid, saad ka endale jupi Hiidlaste-Saarlaste köieveo köiest. Hiiumaal ja Saaremaal kasutavad kohalikud kalamehed köit võrgu punumisel ja moodsal ajal ka autode pukseerimiseks. Köie väärtust ei tasu kindlasti alahinnata, kuna tegu on ainulaadse köiega, mis veetakse üle Soela väina ning millega Hiiumaa ja Saaremaa elanikud omavahel jõudu proovivad.

Sarnased projektid

Eesti väikseim festival RuhnuRahu 2021

  • 187%kogutud
  • 935€toetatud
  • 31 päeva veel

AGANIKU FESTIVAL 2021

  • 9%kogutud
  • 310€toetatud
  • 54 päeva veel