Hiiumaa TantsuFestivalKasutaja  Siim Tõniste projekt kategoorias Sündmus

Mängi videot
Hiiumaa Tantsufestival (HTF) on sel aastal oma viiendat juubelit tähistav etenduskunstide festival Käinas Hiiumaal. Festival toimub 4.-10.08, põhiprogramm 6.-10.08. Taas saab meiega koos tulla avardama oma liikumist, kohtuma põnevate inimestega ja looma ühiselt inspireerivaid ning rikastavaid elamusi. Festivali seni toetanud institutsioonid, on sel aastal tagasihoidlikumalt panustanud ning seetõttu vajame heade hooandjate abi. Auhindadeks pakume pileteid festivali etendusõhtutele nii Käinas kui Tallinnas, võimalust osaleda festivali töötubades, pileteid NO99 peosarjale Tantsulaager ning muud põnevat. 
 
Juubeliaastal saab festivalil toimetada akrobaatika töötoas, täiustada oma kaasaegse tantsu tehnikat, ületada end break tantsuga tutvudes ning osaleda viienda aasta puhul korraldajate läbi viidud töötoas. Nagu alati, toimub ka meie menukas laste loovtantsu töötuba ning kirss tordil on lavastusprotsessid, kuhu registreerimisel kehtib reegel "kes ees, see sees." Selle aasta festivali teeb erakordseks ka suurenenud meeskond ning seega on palju uut energiat ja ideid. Kavas on põnevad tantsulavastused, improjämm, üllatused korraldajatelt ja kõik see, mis teeb meie festivali erakordseks ja mida tuleb lihtsalt kogeda, et sellest omapärast aru saada. 
 
Etendusõhtutel saab näha poleemikat tekitava Sveta Grigorjeva sel aastal esietendunud lavastust „Hoiak“ ja 2014. aasta Kristallkingakese laureaadi Rene Köstri lavastust „Tzion“. Lastele on kavas ZUGA lustakas lavastus „Võluvärk“. Festivalil näeb ka kaht tudengilavastust: sel aastal Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud andeka Joonas Tageli tööd „theRONWEASLEYS“ ja Läti koreograafi Sintija Silina-Zante Riia Kultuuriakadeemia tantsutudengitele loodud tööd „il cimento della struttura e dell’accento“. Festivali kavas on ka esietendus – näha saab NUKU teatri võluvat näitlejat Kaisa Seldet, kes astub üles komöödias „1i“. Lavastuse loojad on Siim Tõniste ja Kaisa Selde. 
 
Hiiumaa TantsuFestivali korraldavad noored tantsutegelased, kelle eesmärgiks on hoida festivali pass vôimalikult madala hinnaga, sest soovitakse pakkuda kvaliteetset festivalikogemust kôikidele soovijatele. Lisaks saavad kohaliku huvikooli ôpilased festivalil tasuta osaleda. Kogu festivali meeskond töötab tasuta ning missioonist. Sel aastal vajame teie abi, et meie omalaadne festival toimuda saaks. Lükake meile hoog sisse, et saaksime ka sel aastal Hiiumaal tantsida.
 
Täpsem info:
 
Jälgi meid ka:

Sarnased projektid

Eesti väikseim kultuurifestival RuhnuRahu 2024

  • 90%kogutud
  • 2688€toetatud
  • 17 päeva veel

Pelgulinna Pidu ja Avatud Hoovid 25. ja 26. mai 2024

  • 26%kogutud
  • 425€toetatud
  • 24 päeva veel