Illustratsioonide näitus "Tint ja Taevas" Tallinna Teletornis Kasutaja  britt.samoson projekt kategoorias Kunst

Mängi videot

Ühes Tallinna kõige märgilisemas ehitises, Teletornis, toimub 1. augustil multikunstnik Britt Samosoni illustratsioonide debüütnäituse “Tint ja taevas” avamine. Näitusel, mis jääb avatuks terveks augustikuuks, eksponeeritakse Britt Samosoni erilisse keskkonda - Tallinna kõrgeima hoone 21. korrusele - asetatud illustratsioone. Väljapanekul, mis asub 170 m kõrgusel ja 360-kraadises ringikujulises ruumis, näidatakse Briti lemmikjoonistusvahendite, ülipeene joonega tindipliiatsite ning akvarellidega tehtud töid. 

Britt armastab oma joonistustes rafineeritud detailide ja õrnalt hajuvate vesivärvide vastuolu, mida on parim vaadelda eelkõige avaras heledas keskkonnas ning lähedalt. 
Kunstnik ise ütleb: “Abstraktsete voogavate vormide sees elavad tiivulised ning haprad olendid vajavad enda ümber rohkesti õhku ning "lennuruumi". Teletorni panoraamvaatega ruumis viibides tundsin koheselt, et just siia, taevasse, tahan kutsuda inimesi oma maailma avastama!” Britt lisab, et osa oma joonistustest tahaks ta viimistleda just nendel laiadel valgetel aknalaudadel, silmapiiri uudistades. 
Britt Samoson on suuremat tuntust kogunud moedisaineri, stilisti ning teatrikunstnikuna. 2006. aastal Eesti Kunstiakadeemia moedisaini alal lõpetanud naine on aastast 2008 oma uuenduslike projekt-kollektsioonidega esinenud Tallinna Moenädalal ning saanud mitmetel konkurssidel, sealhulgas Baltic Fashion Award’il, kõrge tunnustuse osaliseks. Eelmisel kevadel pärjati Britti ruumiline kollektsioon “Square Cut” ka Väikese Kuldnõelaga. 
Britt Samosoni debüütnäitusel tulevad esitlemisele värsked ja unikaalsed, spetsiaalselt selle väljapaneku jaoks valminud tööd, mille valmimiseks vajatakse sinu toetust. 
 
Hooandjas kogutud raha eest ostab Britt illustratsioonidele raamid, joonistustarbeid ning soetab muid tööde ekponeerimise juures vajaminevaid materjale.

video: Hanna Samoson (Birds of Paradise)

Sarnased projektid

Olga Tobrelutsu isikunäituse kataloogi väljaandmine

  • 42%kogutud
  • 1736€toetatud
  • 20 päeva veel