INKVISIITORIDKasutaja  PENTELI FILM projekt kategoorias Film & Foto

"Inkvisiitorid" on Mart Raukase uus autorifilm, mis jätkab tõe ja tõeotsimise teemat. Kui "Parreesias" oli vaatluse all tõekuulutaja-parresiast, siis uus film viib meid tõde otsima kloostri salakambritesse.

Dominikaani kloostrisse saabub feministist uurija, kelle eesmärgiks on jälile saada Teise maailmasõja aegu kloostri raamatukogusse peidetud eugeeniliste skulptuuride kogule. Kaasaja "kustutamise kultuur" jahib ohtlikke ideid kõikjalt, eesmärgiga neist lõplikult vabaneda.

Mida enam peategelane kloostri saladustesse süüvib, seda jõulisemalt joonistub välja sõnadeta vastasseis tema ja kloostri vaimse liidri vahel.

Kloostri suletud osas on peidus gnostiline altar, mille nägemine kutsub peategelase hinges esile ägeda võitluse valguse ja pimeduse jõudude vahel. Uurija peab selles heitluses oma valiku tegema.

Film heidab pilgu Euroopa kultuuri minevikku ja küsib: "Kes on need inkvisiitorid, kes on klassikalise kultuuri ideaale antiigist alates fanaatilise järjekindlusega püüdnud välja juurida?".

Mänguliste elementidega dokumentaal on mitmekihilise ülesehitusega film. Stiililt sürrealistlik ja groteskne, tonaalsuselt koomilis-traagiline.

"Inkvisiitorid" on ingliskeelne, eestikeelsete subtiitritega. Filmi võtted toimusid Tallinna dominiiklaste kloostris 2020. aastal. Film valmib 2021. aasta sügiseks ja kinodesse jõuab see sügis-talvel. Tootja Penteli film.

Täiendavateks võteteks, montaaziks, koloreerimiseks ning helindamiseks vajame Hooandjate lahket abi.

Mart Raukase uue filmi INKVISIITORID tutvustus VIKERHOMMIKUS
 

Videoklipp filmist 1

Videoklipp filmist 2