Jääpurjeka kelgu ja masti ostu toetamineKasutaja  Rein Saar projekt kategoorias Sport

Olen 13 aastane Hiiumaa poiss Ott Saar. Olen purjetamisega tegelenud 7 aastat (suviti purjetan Laser 4.7 Eesti Meistrivõistluste arvestuses). 3 aastat tagasi hakati uuesti Hiiumaal V. Jürjo ja A. Tähiste eestvedamisel tegelema noorte jääpurjetamisega. 2016 aasta algus ja lõpp möödusid Ice Optimistide komplekteerimise ja harjutamise tähe all. 2017 aasta alguses sai ka juba osaleda Eesti MV etappidel. Selgus, et olen Ice Optimisti jaoks liiga pikk ja raske. Leidsime isaga paadikuurist vana Dn jääpurjeka kelgu, mis oli meister Hans Kaasiku poolt 1968. aastal ehitatud. Restaureerisime kelgu, millele panime nime „Paks kiizu“, kuna ta tänapäevaste kelkudega võrreldes raskem oli. Komplekteeritud sai oma vahenditest ja V. Jürjo reservidest kõik muu (mast, poom, puri, põiktala jne). Treeningud Käina lahel ja Orjakul olid lootustandvad. Kahjuks Eesti Meistrivõistluste etapil Orissaares ei pidanud 1968 aasta vineer pingele vastu ja „Paks kiizu“ murdus pooleks. Kelku polnud võimalik enam taastada.

Kuna uus hooaeg on hakkamas, siis Hooandja abiga loodan soetada uue (loe kasutatud) kelgu ja ka uue masti, et osa võtta eeloleval talvel Eestis toimuvatest võistlustest, plaani on võetud Eesti juuniorite võistluste esirida ja pakkumine on tulnud ka Dn juuniorite Euroopa Meistrivõistlustel osavõtuks. Et jõuaks komplekteerida kelgu ja valmistuda korralikult võistlushooajaks oleks vaja, et projekti valmimise tähtaeg oleks hiljemalt 20.detsembriks 2018.

Jääpurjetamine on lahe: see on kiirus, tuul, vabadus, adrenaliin. Pole midagi ägedamat, kui sõita ligi 100km/h uiskude sahinal jäätunud merel. Hea sõidu tegemiseks ei piisa ainult füüsilisest ettevalmistusest. On vaja ka kelku, purje, masti, uiske. On vaja ka tegelast kelgu sisse ja häid õpetajaid. Iga sekund tuleb arvestada ka loodusega, jääolude, tuule ja külmaga. Ilma jääpurjetamiseta ei kujuta ma talve ette, loodan kunagi sama hästi sõita, kui mu õpetajad ning hoida tulevikus Eesti jääpurjetajate kõrget taset.

Toetage eesti jääpurjetajate tulevikku ja aidake soetada uus DN jääpurjeka kelk ja mast. Toetades kelgu ostu, aitate kaasa kunagi vägagi populaarse spordiala taas au sisse tõsta, et rohkem noori avastaksid enda jaoks selle fantastilise spordiala.

Lisan pildid, need on ainsad, mis Paksust Kiizust järgi jäid... Video annab ülevaate jääpurjetamisest. 
 
Sarnased projektid

Uued kardid noortele autosportlastele

  • 57%kogutud
  • 2870€toetatud
  • 39 päeva veel