Jõulinnak Tallinna 32. KeskkoolileKasutaja  Jürgen Vainola projekt kategoorias Sport

Kõik me teame, et õpilaste koolipäevad ja -nädalad mööduvad valdavalt istudes. Tunniplaane vaadates on selge, et näiteks kehaline kasvatus osakaal moodustab tervikust väga madala protsendi. Vahetunnid, kus õpilased saaksid liikuda, on lühikesed. Seega, tuleb teha kõik selleks, et õpilastele oleksid liikumiseks tagatud mitmekülgsed ning kvaliteetsed võimalused.
Kui liigub keha, liiguvad ka mõtted ja õppetöö on produktiivsem.


 

Alates sügisest on Tallinna 32. Keskkoolis noorte poolt käima lükatud spordiaktiiv 32.KK Spordivaim. Õpilased korraldavad mitmekülgseid projekte, millega muuhulgas soovitakse parandada spordiväljakute olukordi. Soovin enda uurimistööga anda omapoolse panuse kooli spordielu paremaks muutmisel.

Edukalt kaitstud uurimustöö praktilise poole eesmärk on Tallinna 32. Keskkoolile uue jõulinnaku rajamine. Läbi projekti soovin kaasata spordi juurde rohkem noori ja anda panuse kehalise kasvatuse tundide mitmekülgsemaks muutmisel. Lisaks õpilastele ja õpetajatele saaksid jõulinnakut kasutada kõik ümberkaudsed elanikud ning street workout’i huvilised.

Street workout (keharaskusega jõutreening) on viimaste aastate jooksul palju populaarsust kogunud nii välismaal kui ka Eestis. Sellega on kaasnenud uute ja kaasaegsete jõulinnakute rajamine üle kogu kodumaa. Jõulinnakud on mitmekülgsete võimalustega vastupidavad lahendused, mis on mõeldud keharaskusega välitreeninguks.

Paraku on hetkel Tallinna 32. Keskkoolis (ja ka mujal Mustamäel) mainitud spordialaga tegelemiseks väga piiratud võimalused. Praeguse seisuga on Tallinna 32. Keskkooli õuel vaid vana turnimisredel ja neli posti, mille vahel kaks kitsast toru. Puuduvad näiteks rööbaspuud.

Eesmärk on rajada jõulinnaku asemele uus ja turvaline jõulinnak. Koos SS Jõulinnakute esindajatega uue jõulinnaku lahendust välja töötades pidasime silmas elementaarseid vajadusi, mis võiksid rahuldada nii õpilaste, õpetajate kui ka lähiümbruse elanike vajadusi.

Uus jõulinnak koosneks rööbaspuudest, tugevast turnimisredelist, erineval kõrguse ja paksusega torudest. Jõulinnakul saaksid treenida nii algajad kui ka edasijõudnud harrastajad, kes soovivad end proovile panna trikkidega. Lahendus lähtub oma keharaskusega treeningu spetsiifikast, et tagada treenijale efektiivne, mitmekülgne ja meeldiv treeningkogemus. Linnaku disainimisel on arvestatud ümbritseva keskkonna ja miljööga.

 

Tallinna 32. Keskkooli jõulinnak läheks maksma 7000€. Eelarvesse oleme arvestanud kõik kulud, mis on seotud jõulinnaku valmimisega sh ettevalmistustöödest kuni rajamiseni välja (nt projekteerimine, konstruktsioon, betoon, platsi ettevalmistamine, transport jms). Selleks, et saaksime unistuse ühiselt ellu viia, tuleks projektile Hooandja läbi hoogu juurde lükata 2700 euroga.

Kutsume teid kõiki panustama uue jõulinnaku rajamisse. Kui saame linnaku valmis, siis ootame teid kõiki sportima ja treenima. Ühtlasi korraldame kõigile panustajatele ja asjahuvilistele sportliku ning lõbusa avamissündmuse. Seega, hoog sisse!


 

Vaata lisa:
www.instagram.com/32kkspordivaim

www.facebook.com/32kkspordivaim

  • 118 hooandjat
  • 2805€kogutud 2700€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 01.Jun.2018

Sarnased projektid

Eestit esindama Voltižeerimises Põhjamaade meistrivõistlustel Taanis

  • 92%kogutud
  • 2755€toetatud
  • 6 päeva veel

Turvaline ja ohutu purjetamine Võrtsjärvel

  • 17%kogutud
  • 955€toetatud
  • 4 päeva veel