Jõuluvana postkontor 2018Kasutaja  Mittetulundusühing Do Good projekt kategoorias Kodanikualgatus

Lähenemas on jõuluaeg. See on aeg, kus mõeldakse rohkem teistele ning soovitakse teha midagi head. Siit leiad meie kaasabil ühe vahva võimaluse.

MTÜ Do Good soovib juba kuuendat aastat järjest teha turvakodude, lastekodude,  raskustes perede ja puuetega lastele personaalsed jõuluvana kirjad ning poetada jõuluhommikul nende kuuse alla kingitused. Kirjad kirjutatakse just iga lapse kohta kogutud andmete põhjal – uurime eelnevalt kuidas tal koolis või lasteaias on aasta jooksul läinud, mis talle huvi pakub, mis on tema suurim unistus, milline pere tal on jne.

Kirju kirjutama otsime vabatahtlikke, kes laste info põhjal saadavad meile tekstid ning meie prindime need kenadele kujundatud paberitele, paneme alla jõuvana allkirja ja templi ning pistame posti. Jõuluvana kirja leiavad oma postkastist eelmiste aastaste põhjal 300-400 last ning vabatahtlikke päkapikkudest kirjutajaid soovime kaasata vähemalt 25.

Soovime koguda 800 eurot, et katta kirjade valmistamise kulud (paber, kaunistused, ümbrikud, margid, blanketi trükk, kujundus jms). Kui raha laekub rohkem, saame rõõmustada suuremat hulka lapsi. Samuti soovime täita väikeste kingitustega paljude nende laste jõulusokid. Üheskoos teeme ka meeldejäävaks ema ja lapse turvakodu jõulupeo ning katame laua, et ka need lapsed tunneksid jõulusoojust.


 

MTÜ Do Good tegeleb põhiliselt headelt inimestelt asjade kogumisega ning nende sorteerimise ja vajaduspõhise jagamisega turvakodude ja lastekodude lastele ning suurperedele ja raskustes peredele. Ja nii juba väärikad 5. aastat. Lisaks korraldasime nendele lastele augustis juba traditsiooniks saanud Paljajalu Päeva, kus üle linna toimusid tasuta ligi 15 üritust ning osa võttis üle 400 lapse.

Meie tegemistega saab tutvuda Facebookis.

Kui otsustad meile hoogu juurde anda ja valid auhinnaks personaalse jõuluvana kirja, siis võid juba kirjade saajate info edastada meile praegu, nii saame varakult kirjad valmis teha. Selleks saada meile võimalikult palju infot lapse kohta ning aadress, kuhu kiri saata.

Infot ootame dogoodestonia@gmail.com

Sarnased projektid

Margmani koerteklubile uus kaubik ja Euroopasse!

  • 73%kogutud
  • 4367€toetatud
  • 38 päeva veel