Kaasaegse tantsu etendus "Juures"Kasutaja  Karmen Ong-Korček projekt kategoorias Teater

Kaasaegse tantsu etendus "Juures" on koreograafide Kärt Tõnissoni ja Tiina Mölderi, helilooja Tatjana Kozlova-Johannese, kunstnik Kaili-Angela Konno, valguskunstnike Janek Viilma ning Kaido Mikk´u ja lavastuses osalevate laste ja noorte ühislooming.

Lavastuses tantsivad Püha Johannese Kooli tantsukooli lapsed ja noored, kes on kaasautorid, nii koreograafide kui ka kaasamõtlejatena. Tihti väljendavad nad omi mõtteid vabalt just liikumiskeeles.

Lavastus "Juures" on juures olemisest, juurte tunnetamisest ja  väärtustamisest, usaldusest, mis tekib koos kogemisest, suurte ja väikeste mõtetest, mida vormib meie maailm, aga mida ka meie ise oma mõtete ja tegudega igal hetkel uuesti loome.

Mikk Sarv on öelnud: "Teadmiste kasvamine algab samuti, nagu taime kasvamine, kõigepealt juures olemisest ja juurde minemisest. Tõeline taipamise vägi ja toit on ehedas ning vahetus olemises üksteise lähedal ja juures."

Lavastuse loojad armastavad olla juures: üksteise juures, metsa ja puude juures, päriselt asja juures. Lavastusega "Juures" loome väikese, aga tervikliku maailma videvikust videvikuni. Sellesse mahub terve päevaring – öö, hommik, lõuna ja õhtu – aga ka meie ise. Selle muudab eriliseks koos kasvamine, hirmu tundmine, julguse ja läheduse otsimine, oma juurte usaldamine, rõõm, mis tekib kollaste liblikate lendu tõusmisest ja puude vahel peituse mängimisest, aga ka teadmine, et isegi kui oleme väga erinevad, on meie juured omavahel sügaval ja sügavalt seotud. Üksteist toetades ja kõrgemale tõstes kanname iseendid elu juurest ladvani. Me saame nii suureks, et võime juba ise seemne mulda poetada, oma puu kasvama panna, uue maailma luua.
 


 

Kaasaegse tantsu lavastus "Juures"
Sõltumatu Tantsu Laval (Telliskivi 60a)
Pühapäeval, 8. novembril kell 15:00 ja 17:00
Esmaspäeval, 9. novembril kell 11:00 ja 13:00

Etendus kestab orienteeruvalt 60 minutit.

Idee ja lavastus: Tiina Mölder, Kärt Tõnisson
Koreograafia: Tiina Mölder, Kärt Tõnisson ja tantsijad
Helilooja: Tatjana Kozlova-Johannes
Kunstnik: Kaili-Angela Konno
Etendajad ja kaasloojad: Püha Johannese Kooli Tantsukooli tantsijad
Valguskunstnik: Janek Viilma ja Kaido Mikk
Kujundaja: Iris Kivisalu
Projektijuht: Karmen Ong

"Juures" lavastusmeeskond loob lavastuse koos Püha Johannese Kooli tantsukooli ja muusikakooli esinejatega, kellega helilooja Tatjana Kozlova-Johannes ja koreograaf Kärt Tõnisson lõid esimese koostööprojektina 2018. aastal ISCM World Music Days avamisele teose "Lagunemise ilu", mis tekitas väga head vastukaja nii publiku hulgas kui ka meedias. Sellest kindlast koostöökogemusest tekkis soov luua ühiselt ka täispikk avalik etendus ja kogu kultuurimaastiku jaoks olulisi väärtusi kandev lavastusprojekt.

Hooandjate lahkeid annetusi vajame väga etenduse tervikuks voolimisel heli- ja valgustehnika ning kostüümide ja lavakujunduse kulude katmiseks.

Täname südamest juba ette kõiki toetajaid, kellega loodame kohtuda meie etendustel!
 

  • 127 hooandjat
  • 4470€kogutud 4000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 04.Nov.2020

Sarnased projektid

Noortemuusikal "Olinde"

  • 28%kogutud
  • 220€toetatud
  • 36 päeva veel

Viru-Nigula Hariduse Selts esitleb: Suvelavastus "OTTÕ"

  • 68%kogutud
  • 3764€toetatud
  • 7 päeva veel